Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.09.2013, 13:16   #851
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

No a ja dziś sobie pomyślałem, że przez brak CASt nie będzie można zrobić okna z zewnątrz kolorem dopasowanego do elewacji budynku, a w środku np. białego A tak robiłem bardzo często, bo nie zawsze czarne okno pasuje mi do środka, ale pasuje na zewnątrz etc... I co teraz zrobię?

Ja wciąż mam nadzieję, że Create a Style się pojawi w przyszłości w aktualizacji albo jakimś dodatku (choć wolałbym, żeby zmienili nazwę na Create a Design, w skrócie byłoby CAD i nie myliłoby się z Create a Sim ). W The Sims 3 nie można było na początku zmieniać koloru schodów ani ogrodzeń, doszło to dopiero w którejś aktualizacji. Myślę, że może twórcy na razie odłożyli CASt aby zobaczyć, jak to wszystko będzie zachowywać się wobec emocji i wpływu na simy.

Co do połączenia z netem - w przypadku SimCity niestety gra wciąż pobiera dane o rozgrywce globalnej, ale również automatycznie aktualizuje grę. W sumie to bardzo niedobrze, że nie pomyślano o ludziach korzystających z internetu mobilnego. Sam kiedyś taki miałem - jest drogi i z małą ilością danych do pobrania. Może jednak w przypadku TS4 nie będzie potrzebne stałe połączenie? Zobaczymy...
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 23.09.2013 - 13:20
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.09.2013, 13:18   #852
NoweSimsy
 
Avatar NoweSimsy
 
Zarejestrowany: 19.09.2013
Skąd: Łódź
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Taka mała rzecz a taki szum wokół niej
Ale rzeczywiście, jak na taką grę brak takiej prostej animacji jest niewybaczalny.
Mnie jeszcze w trójce smieszy śpiący sim - moja gra się dziwnie wczytuje, warstwami (chyba z powodu za słabego sprzętu) - np. najpierw łóżko, potem sim i na końcu kołdra i gdy widzę sima śpiącego na wznak ze stopami wygiętymi identycznie jak u stojącego sima i tuż nad stopami załamanie pod kątem prostym i połaczenie z golenią leżącego, to śmiac mi się chcę. Myślę wtedy czy nie można było takiej prostej rzeczy jakoś wygładzić, żeby gracze z "gorszym sprzętem" nie musieli obserwowac takich nienaturalnych dziwactw..
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NoweSimsy.pl - strona poświęcona grze The Sims 4

Newsy, ciekawostki, zdjęcia - zapraszam!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NoweSimsy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2013, 15:20   #853
manika360
 
Avatar manika360
 
Zarejestrowany: 26.08.2011
Skąd: wiadomo że nie żyjemy w matrixe.
Płeć: Kobieta
Postów: 71
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

no niby tak ,ale animacja śpiącego sima nie musi być wygładzana bo jej nie widać! Dla twórców było by bez sensu niepotrzebnie spędzić czas na animacje której i tak nie powinno być widać
__________________
Kiedyś nauczę się pisać poprawnie po Polsku
Kiedyś...
manika360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2013, 15:28   #854
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

CASt jest naprawdę niezbędny, nie wyobrażam sobie grania bez niego.

Ja nie wiem, czy w przypadku Simsów 3 to ma jakieś znaczenie jaki kto ma sprzęt. Ja mam 4-rdzeniowy procek, 8BG RAM, całkiem przyzwoita grafikę, a gra tnie się i muli. I to nie jest kwestia słabej grafiki np, bo na pauzie mogę przesuwać obraz do woli, a jak tylko włączę czas to zaczyna się ciąć i mulić. Zastanawiam się coraz częściej nad wyłączeniem postępu historii, może jakby gra nie musiała tyle "myśleć" nad otoczeniem, to byłoby lepiej.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2013, 17:01   #855
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Akurat to nie od dziś wiadomo, że TS3 są bardzo źle zoptymalizowane, tego już nie naprawi się U mnie mocniejsze gry niż TS3 chodziły niejednokrotnie lepiej, a sprzęt też mam mocny. Twórcy zapowiadają, że TS4 będzie płynniejsza nawet na słabszych komputerach, zobaczymy. Oby nie były to zapowiedzi bez pokrycia
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 10:18   #856
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Problem z TS3 , między innymi, jest taki, moim zdaniem naturalnie , że wprowadzono za dużo dodatkowych, niepotrzebnych, z punktu widzenia gameplay, elementów.
Pomyślmy... otwarte otoczenie, rozbudowene tworzenie sima i ten nieszczęsny CASt. Nie dziwota że gra tak muli. Położono taki duży nacisk na coś co potem w grze nie do końca wychodziło. Np zrobiłam sobie super sima w CAS a w grze wyglądał zupełnie inaczej. Tak płasko i bezbarwnie. Gra jako taka wg mnie nie współgrała z dodatkowymi narzędziami.
Dobrze by było gdyby te CASy i CASty były osobnymi narzędziami. Bo dużo ludzi lubi sie nimi bawić. Ja nie . Ja lubię grać. I oczekuję że gra będzie bezproblemowa.
CASt w TS4 rzeczywiście może wpływać na te rozbudowane emocje. Mnie jest on nie potrzebny.
Zawsze powtarzałam że TS3 było pomyłką a TS4 wg mnie będzie ulepszoną wersją TS2. Tak uważam z tego co wyczytałam w newsach.
A co wy myślicie?
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 11:08   #857
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał simka334player Zobacz post
Zawsze powtarzałam że TS3 było pomyłką a TS4 wg mnie będzie ulepszoną wersją TS2. Tak uważam z tego co wyczytałam w newsach.
A co wy myślicie?
Ja wręcz przeciwnie. Dla mnie trójka była, jest i będzie najlepszą serią Jedynka i dwójka mi się po jakimś czasie nudziły, często zmieniałam aktywne rodziny, żeby trochę tą monotonię rozbić. Jako że w 1 i 2 grałam na słabych kompach, więc nie wychodziłam Simami z domu. Wyobraźcie sobie jakie to było monotonne... Rano pobudka, śniadanie, toaleta, praca lub siedzenie w domu, wieczorem kolacja i spać. I tak w kółko, dzień po dniu. Wiecie, jak się czeka 20 minut w dwie strony, żeby Sim przeszedł przez ulicę do sklepu i wrócił do domu, to się nie chce tego robić zbyt często. Ja nawet kupowałam ubrania dla nieistniejących jeszcze dzieciaków, na wszystkie "stadia rozwoju". W trójce jednego dnia idę Simami na plażę, innego pływają na nartach wodnych, następnego jeżdżą konno, chodzą na festyny z okazji zmian pór roku, zawsze, niezmiennie coś się dzieje.

Heh... Wiem, to jest dział czwórki, ale niezbyt się da komentować czwórkę, nie porównując jej z poprzedniczkami, chyba, że nie zna się poprzedniczek Rozumiem, że wielu z wytęsknieniem oczekuje czwórki, tak jak ja kiedyś trójki. Ja w każdym razie nie mogłabym się przyzwyczaić do tej dziecinnej graficzki czwóreczki, no i do braku CASta...

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 24.09.2013 - 11:10
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 11:41   #858
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Hm.....
anie chyba nie grałaś w dwójkę długo. Było tam przecież tyle samo dodatków co do TS3. Moje simy sie nie nudzą i ja z nimi też nie.
Ale zdecydowanie ta gra potrzebuje liftingu. Otwartego otoczenia właśnie. Tego oczekuję po TS4. Otwarte otoczenie jest a must. No i tego że simy są ładne. Czy takie też będą w grze? Mam głęboką nadzieję.
Obczytałam sie troche po forach i sporo ludzi uważa TS3 za nieporozumienie i łączy wielkie nadzieje z czwórką.
Z tego co widziałam grafika mi odpowiada. I to że jest kilka wersji danego ubrania do wyboru( kolor ewntualnie faktura?). CASt zawsze mnie przytłaczał. to była zabawa sama w sobie. Taka sztuka dla sztuki. Nawet w TS2 przy mnóstwie dodatków ściagniętych z różnych stron i tak z reguły używam tych samych bo mi szkoda na te niuanse czasu. Ja lubie grac rodzinami, tworzyc pokolenia i bawić sie w Mendla. A tego ostatniego prawie w TS3 nie było. Jak to bedzie teraz... trzymam kciuki.
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 13:07   #859
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał simka334player Zobacz post
Hm.....
anie chyba nie grałaś w dwójkę długo. Było tam przecież tyle samo dodatków co do TS3.
To nie zależało od dodatków tylko od ogólnego kształtu gry. Czy masz dodatek czy nie, i tak masz w dwójce ekrany ładowania. W którymś dodatku np. doszła opcja chodzenia pieszo do miasta, bez taksówki czy samochodu, ale ekran ładowania i tak Cię czeka... nawet jeśli miejsce do którego idziesz jest... przez ulicę. Co do CASta, to większość graczy w trójkę po prostu go kocha i dla takich osób zabranie tego w czwórce to jest gigantyczny krok, wręcz skok w tył.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 14:01   #860
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Co do CASta, to większość graczy w trójkę po prostu go kocha i dla takich osób zabranie tego w czwórce to jest gigantyczny krok, wręcz skok w tył.
Zapewne masz rację, ale może by spojrzeć na to nieco inaczej...
Ja bardzo lubię to narzędzie, bo daje ogromne możliwości. Ostatnio jednak coraz mniej z tego korzystam, ponieważ gdy je uruchamiam, gra strasznie mi się zacina i przenoszenie kolorów z obiektu na obiekt wymaga ogromnych zapasów cierpliwości. Być może właśnie dlatego brak kreatora stylu w czwórce nie robi na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Przypominam sobie również, że w The Sims 2 radziłam sobie doskonale bez kreatora stylu i pamiętam, że stworzenie simom ładnego wnętrza wymagało więcej wysiłku, co postrzegam jako plus. I właśnie teraz w ten sposób myślę o The Sims 4 bez kreatora stylu. Urządzanie czwórkowych wnętrz będzie wyzwaniem
Oczywiście pamiętam również, jak pobierałam re-kolory maxisowych obiektów (już pod koniec serii), ale wolę patrzeć pozytywnie na nową odsłonę gry
Liczę również na to, że brak kreatora stylu zostanie nam jakoś wynagrodzony.

Jeśli chodzi o The Sims 4 martwi mnie jedynie ta opcja z połączeniem internetowym. Czy jeśli kupię wersję pudełkową gry to także będę musiała ją instalować na komputerze z dostępem do internetu? Czy dotyczy to tylko elektronicznej wersji gry? Wiadomo już coś konkretnego na ten temat?
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023