Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.07.2012, 16:19   #701
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cześć, ja znowu o schodach. Pobrałam dom, w którym są schody z pustą przestrzenią pod spodem. Jak do niego wchodzę, to jest w porządku, pokazują się i działają, ale jak chcę je skopiować zakraplaczem, to w wyborze z katalogu 'przełącza się' na najtańsze, zielone schody, a tych, które są w domu nie ma nigdzie w dziale ze schodami. Na MTS było takie cudo, które chyba! zamienia maxisowe schody na te 'puste', ale coś źle zrobiłam i nie działały, w ogóle to jakieś skomplikowane jest, to dałam sobie spokój ;_; Ale teraz ich potrzebuję, bo te, co są w tym domu są brzydkie, a nie mogę dać normalnych, bo pod nimi też są schody. ._. Ktoś wytłumaczy o co kaman?
Chodzi mi o ten dom. klik
Poza tym wcześniej pobierałam ten, tam też nie dało się zakroplić schodów. A ładne były. klik
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 24.07.2012, 17:20   #702
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

W oryginalnym temacie masz odpowiedź ("Custom Content Included").
Żeby zainstalować jakiekolwiek modular stairs (i żeby działały) trzeba mieć Scrpitorium (do pobrania na MTS) i postępować zgodnie z zaleceniami w temacie, z którego ściągasz schody.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2012, 20:07   #703
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Nie pamiętam, żebym tutaj zadawała to pytanie, a więc - czy jeśli ściągnę potrawy, to czy w grze będą one po polsku? Czy trzeba je tłumaczyć? Jeśli tak to prosiłabym o odnośnik do poradnika, jak to zrobić. Z góry dziękuję
__________________
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2012, 20:10   #704
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,500
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy są strony z potrawami po polsku, więc zapewne w grze będą w innym języku. Co do tłumaczenia, to ja równiez prosiłabym o jakis poradnik, gdyż potrawy ściągam z MTS, a tam tylko po angielsku, co troszkę utrudnia sprawę
__________________
Fallen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2012, 20:52   #705
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Trzeba tłumaczyć...
W zasadzie sprawa tłumaczenia jest prosta - otwieracie potrawę w SimPe, z listy po lewej wybieracie "Catalog Description", [po prawej stronie na dole] prawdopodobnie przy wyborze języka jeśli nie macie "Polish" trzeba będzie to ustawić, a potem macie pola tekstowe, wiec wpisujecie to co chcecie, zatwierdzacie i zapisujecie
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2012, 21:20   #706
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Ja jeszcze raz z tym samym problemem. Nie wgrywają mi się domy, podłogi i ściany, które trzeba instalować ręcznie. Nie wstawiam ich do downloads, instaluje clean installerem... NIC. :/ Działają tylko pliki packcages[?], reinstal raczej w grę nie wchodzi. Da się coś zrobić czy lepiej pogodzić się z tym, że ściagnięte domy nie whcodzą w grę?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 09:54   #707
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Trzeba tłumaczyć...
W zasadzie sprawa tłumaczenia jest prosta - otwieracie potrawę w SimPe, z listy po lewej wybieracie "Catalog Description", [po prawej stronie na dole] prawdopodobnie przy wyborze języka jeśli nie macie "Polish" trzeba będzie to ustawić, a potem macie pola tekstowe, wiec wpisujecie to co chcecie, zatwierdzacie i zapisujecie
Czy jeśli po "zabiegu" usunę simpe, coś się stanie?

@Edit:
Tłumaczę, wpisuję w te okienka co powinno być (nie wiem czy w dobre, ale wpisuję filename, desc i string) zapisuję. wchodzę jeszcze raz i jest po angielsku :/ -,-
__________________

Ostatnio edytowane przez Psychosis : 25.07.2012 - 10:03
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 12:09   #708
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

@up: nie, ale na czas sprawdzania, czy działa, lepiej zostawić. Jak wszystko będzie tak jak trzeba, możesz usunąć simpe

Ha, myślałam, że z jedzeniem będzie tak jak w przypadku normalnych obiektów ; o
Trzeba edytować "Catalog Description" i jako język wybrać polski (czyli tak, jak już zrobiłaś). I edytujesz TYLKO pole "String" (jak tamte masz edytowane, to miejmy nadzieję, że w pewnym momencie gra nie zacznie wariować... ale wtedy można zawsze usunąć plik ;p)
Potem w "Object Data" i w obydwu pozycjach w lewej kolumnie, ale słowa "Food - " i w następnym to samo słowo i dokończenie " - Menu" trzeba zostawić.
Potem w "Text Lists"->"[Text List]" musi być ustawione na polski i to, co tam będzie nie po polsku trzeba zmienić.
Za bardzo zagmatwałam? xD

Ostatnio edytowane przez Liv : 25.07.2012 - 12:12
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.07.2012, 22:03   #709
misterio
 
Avatar misterio
 
Zarejestrowany: 16.08.2007
Skąd: Kartonowe pudełko =D [Uć] :))
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 744
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Heloł, mam jakby problem do rozwiązania. Potrzebuję opcji zaręczyn dwóch Simów, których już stworzyłam, zapominając niestety o tym, że nie mogą być małżeństwem.. -.- Przeszkadza mi jeszcze to, że mają obrączki ślubne. Czy jest jakiś dość szybki sposób, by ich "rozwieść", czy coś, by opcja zaręczyn była możliwa? Bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się tworzenie ich od nowa. ;]

Aha, i jeszcze chciałabym się dowiedzieć, czy jak nagrywam w Simach film, a potem wyjdę z gry nie zapisując jej, to ten film i tak pozostanie ?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale wolałabym wiedzieć, żeby nie ryzykować utratą filmów, w razie czego.
__________________
I'll be your dream
I'll be your wish I'll be your fantasy...

Ostatnio edytowane przez misterio : 26.07.2012 - 22:05
misterio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.07.2012, 08:40   #710
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,442
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Może insimenator? W edytorze szybkich relacji ustawiasz im miłość. Jeśli malżeństwo się nie usunie, to ustaw im np. wrogość i niech zerwą ze sobą. Następnie ustawiasz miłość i ich zaręczasz.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 8 (0 użytkownik(ów) i 8 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023