Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.04.2012, 16:22   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 13[15]



Wyniki Forum Awards 2012!!!

Najważniejsze forumowe podsumowanie roku zakończyło się na początku marca. Nie obyło się bez emocji. Ostateczne wyniki głosowania w sondach prezentują się następująco:

Kontrowersje wzbudziła ranga Videostoryteller, przyznana Don Sheogorathowi, ponieważ okazał się on... jedynym nominowanym. Wyjątkowo zacięta była walka o rangę Posiadacz najlepszego Avatara, którą ostatecznie wygrał chrupek, oraz o rangę Trendsetter, którą zdobył Ruiku.

A oto:

- najlepsza sygnatura – ultraviolence:

- najlepszy avatar – chrupek:


- post roku – ddo bwayo:
Cytat:
Napisał ddo bwayo
oppa~ヾ(・ω・*)ノ
ciekawe jak to jest byc kaczka

tak sobie dreptasz

i tak sie bujasz na boki

i sie patrzysz na ludzi

i nie wiesz co to

wiec na nich kwaczesz

A ONI UCIEKAJA

i czujesz sie jak wladca swiata
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!


Kolejne zmiany!

W dniu 3 marca Gingers awansował na administratora. Dwa dni później motyka został nowym moderatorem. Życzymy powodzenia naszym redakcyjnym kolegom!


Wiosenny konkurs

20 marca ruszyła kolejna edycja konkursu "Pokaż mi swoje Wnętrze". Zabawa polega na przerobieniu skromnej bryły na dom marzeń w grze The Sims 2™. Zwycięzca zostanie Najlepszym Architektem Wiosny. Organizatorem tej edycji jest Gingers. Regulamin i zasady konkursu znajdziecie tutaj. Życzymy powodzenia dla wszystkich uczestników!


Listy do BRAVO
To kolejna ciekawa zabawa forumowa, której autorką jest Monitkowa. Polega na tym, że opisujemy jakiś bezsensowny, śmieszny problem i w imieniu BRAVO odpowiadamy na problem poprzednika. Miłej zabawy!

OGŁOSZENIE OD REDAKTORA NACZELNEGO:
W ostatnim wydaniu gazetki ogłosiliśmy nabór na redaktora działu "Nowinki techniczne". Z przyjemnością informujemy, iż na to stanowisko wybraliśmy Ruiku. Zgłoszeń napłynęło wiele, za wszystkie dziękujęmy-było w czym wybierać i o co się spierać
PS. Jeśli ktoś ma pomysł na autorski dział-wystarczy napisać w PW próbny artykuł

chrupek

Ostatnio edytowane przez motyka : 05.04.2012 - 22:09
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.04.2012, 16:22   #2
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]

[img]http://i52.************/316rvh0.png[/img]
czyli wszystko i nic od chrupka, Nightfall'a & centy


Wywiad

Odwiedzając działy z twórczością indywidualną, zapewne zajrzeliście do autorskich tematów bohatera dzisiejszego wywiadu. Na pewno niejednokrotnie zachwycaliście się jego rysunkami czy fotografiami. Oprócz tego jest znakomitym architektem wnętrz. Mowa o Jinie, sympatycznym, zdolnym chłopaku, którego talent nie ogranicza się do jednej dziedziny. Zapraszam do przeczytania poniższej rozmowy.

Nightfall: Przedstaw się na początek.
Jin.: Witaj, jestem forumowym dżinem i, jak zapewne wiesz, spełniam trzy życzenia. Co prawda ich realizacja przebiega bardzo powoli, ale staram się jak mogę. Na imię mi Mateusz.
N: Myślę, że każdy, kto odwiedza działy z twórczością indywidualną, zajrzał do tematu z Twoimi rysunkami. Jak to się stało, że zainteresowałeś się rysowaniem?
J: Jak to się stało? Tak naprawdę to tego nikt do końca nie wie. Rysuję od małego jak każdy, ale pamiętam, że moje zainteresowanie w tym kierunku zaczęło się, gdy mama pochwaliła mnie za taką krowę i wieloryba. Nie, żebym się przechwalał, ale pamiętam, że zarówno ona jak i moja siostra były lekko zdumione tymi rysunkami, ponieważ... były dość dobre jak na chyba pięć lat.
N: No właśnie - wielokrotnie widząc Twoją twórczość, opadała mi szczęka. Dużo czasu zajęło Ci wyćwiczenie ręki, żeby tworzyć tak fantastyczne rysunki?
J: Ojej, nie wiem, co powiedzieć (Tak, Jin, świetnie, nie ma to jak udawana skromność). Ciężko jest mi powiedzieć, bo przez dłuuugi okres zajmowałem się mangą i tak jakoś w styczniu ubiegłego roku przyszło mi narysować portret Marilyn Monroe, który zresztą można zobaczyć w moim temacie, i od tego zaczęła się moja przygoda z fotorealizmem, do którego mimo już dosyć obszernej galerii, brakuje mi dużo. Ogólnie portrety (jeśli o nie ci chodzi) rysuję od nieco ponad roku.
N: A ile czasu średnio potrzebujesz na stworzenie jednego rysunku?
J: Nie mam ustalonej średniej. Wszystko zależy od trudności rysunku, chęci i weny. Mój przedział to od 2 do 25 godzin.
N: Kiedy i jak zacząłeś swoją przygodę z fotografią?
J: Pamiętam, jak kupiłem swój pierwszy aparat - Samsunga S760 - w kwietniu 2009 r. Na wycieczce w Górach Świętokrzyskich popstrykałem kilka zdjęć i kilka mnie zdziwiło, bo nie wiedziałem, że tak potrafię. Oficjalnie i częściej zacząłem "fotografować" w sierpniu 2010r.
N: Pamiętasz swoje pierwsze zdjęcie z którego byłeś naprawdę dumny? Jeśli tak, to co przedstawiało?
J: Owe pierwsze zdjęcie to było właśnie jedno z tych zrobionych podczas wycieczki w Góry Świętokrzyskie. Przedstawiało ono gołoborza na tle lasu świerkowego.
N: Zdarzyły Ci się jakieś zabawne sytuacje podczas robienia np. sesji zdjęciowych?
J: Śmieszne sytuacje? Podczas jednej zgubiłem portfel w kupie liści. Raz popsułem koleżance biurko. Potknąłem się o własne nogi, stojąc Wiele tego było. Każda sesja niesie coś dziwnego.
N: A gdybyś miał do wyboru zrobić sesję zdjęciową jakiejś sławnej osobie, to kto to by był i dlaczego?
J: Myślę, że nie trudno się domyśleć, że byłaby to Lady GaGa, której jestem zagorzałym fanem. Uważam, że jest jedną z najbardziej inspirujących gwiazdek show-biznesu. Choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie pomysły na siebie całkowicie stworzyła. Miejscami nawet idealnie splagiatowała, ale trzeba jej przyznać - image to ona ma. Poza tym uwielbiam ją za wokal, który niby odstaje od głosu Adele, ale w porównaniu do innych piosenkarek... brzmi cudownie. W sumie nie wiem, co to wniosło do pytania, ale podsumowując - z chęcią zrobiłbym sesję Gadze w jakiejś szalonej kreacji w jakimś szalonym miejscu.
N: No właśnie, całkiem często dajesz znać, że jesteś 'Little Monster' No więc właśnie, które piosenki Gagi lubisz najbardziej?
J: A co masz dokładnie na myśli, że często daję o tym znać? W sumie to każdą piosenkę lubię na swój sposób, ale sądzę, że najlepsze w jej karierze, to 1) Electric Chapel przedstawiające zupełnie inną GaGę 2) Bloody Mary - lekko dziwne, aż strach zaśpiewać to o północy przy świecach w łazience 3) Stuck On Fuckin' You - lekko country 4) So Happy I Could Die 5) Dance In The Dark - kocham za intro i za wszystko 6) Government Hooker/Sheisse/Americano/Heavy Metal Lover/Paper Gangsta/Telephone - każdą z tych ubóstwiam tak samo. Ogólnie moich ulubionych piosenek jest za dużo, by je wszystkie wymienić, ale poza tym cenię sobie teksty Americano, Born This Way i Hair, a zwłaszcza tych dwóch ostatnich. Jedno też mogę przyznać, większość coverów jej własnych piosenek live brzmią o wiele lepiej. GaGa potrafi nieźle śpiewać.
N: Mam na myśli np. Twoją aktywność w temacie poświęconym jej samej, można było podziwiać jej portret Twojego autorstwa... Odchodząc od tematu Lady Gagi, ponoć jesteś fanem 'Glee'. Co w tym serialu przyciągnęło Twoją uwagę?
J: Nawet kilka portretów Tak, jestem fanem serialu "Glee" stosunkowo od niedawna, a dokładniej od listopada ubiegłego roku. W szkole uczęszczam na kółko anglojęzyczne i pewnego dnia moja przyjaciółka przygotowała piosenkę, do której mieliśmy uzupełnić luki w tekście. Dokładnie był to teledysk obsady serialu do "Fashion" Davida Bowie. Już wcześniej wiedziałem o istnieniu tego serialu, ale niekoniecznie mnie to interesowało. Aż w końcu zobaczyłem takiego jednego aktora... Ghrrr. Od razu go polubiłem. I tak w ciągu jednego tygodnia obejrzałem 52 odcinki tj. dwa pełne sezony i pierwsze 8 odcinków trwającego ciągle serialu.
N: Wspomniałeś o aktorze. Kogo dokładnie miałeś na myśli?
J: Darrena Crissa. Mojego idola, mentora, boga, whatever. Kocham go całym sobą Jeszcze nigdy nie miałem fioła na punkcie kogokolwiek, nawet na punkcie GaGi tak nie wariuję.
N: A dlaczego to właśnie on jest Twoim mentorem, idolem itd.?
J: Tj. mentorem, nie w sensie, że chcę go naśladować, czy coś, ale... no uwielbiam go i tyle. Nie dość, że jest - cytuję - "supermegafoxyawesomehot", świetnie śpiewa, cudownie gra. I z tego, co mówił Chirs Colfer - świetnie całuje Ale to tak na marginesie.
N: Powróćmy do Twoich pasji i zainteresowań. Jesteś też całkiem utalentowanym architektem, zresztą prowadzisz rubrykę w naszej gazetce o tematyce dekoratorskiej. Skąd czerpiesz inspiracje na swoje projekty?
J: Hm... Prędzej, skąd czerpałem, bo jak widzisz, moja architektoniczna twórczość nie cieszy się dobrą systematyką. Mam tyle ukończonych projektów, a ochoty, by zrobić by zrobić zdjęcia - nic. Powracając do tematu, inspiracje czerpię znikąd. Używam tego, co siedzi mi w głowie.
N: Wszystkie swoje pasje lubisz jednakowo, czy którąś szczególnie? Jak tak, to którą i dlaczego?
J: Moją ulubioną pasją jest rysowanie, nie wiem dlaczego, ale sądzę, że pewnie dlatego, że dość dużo temu poświęcam, jednak to z architekturą wnętrz wiążę swoją przyszłość.
N: Nie spodziewałem się, że to właśnie z architekturą wnętrz chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową. Chciałbyś później studiować coś w tym kierunku?
J: Tak. Po liceum wybieram się na ASP do Krakowa, Wrocławia lub w Warszawy. Najbardziej chciałbym dostać się na uczelnię w Nowym Jorku, ale nie wiem, czy dam radę.
N: To życzę, żeby plany studiów w NY się powiodły Jako że to numer wielkanocny, spytam: jak spędzasz te święta?
J: Hm... W wielkim zamieszaniu. Przylatuje mój brat z żoną, którzy będą tylko na śniadaniu, bo jadą na wesele. Zjeżdża się mój wujek z przyszłą żoną. Moja siostra, jej mąż i dziadkowie, no i oczywiście mama.
N: Pamiętasz swój najfajniejszy prezent, który dostałeś 'na zająca'?
J: Myślę, że były to jedne z moich ulubionych rurek
N: Kiedy zacząłeś grać w The Sims?
J: W 2007r. po raz pierwszy zagrałem w The Sims. Potem kolejno kupiłem dwójkę no i teraz - trójkę. Obecnie gram bardzo rzadko z dwóch powodów - nie mam czasu i ochoty. Co jak co, ale poza projektowaniem wnętrz nic mnie w tej grze nie trzyma.
N: Na zakończenie spytam - co sądzisz o atmosferze panującej na naszym forum?
J: Sądzę, że uległa znacznej zmianie, może też dlatego, że mniej się udzielam, ale ogólnie dzisiejsze forum nie jest tym samym, dobrym forum z 2008 czy 2009 r. Pamiętam swoje małżeństwa, dzieci, romanse, zdrady, działy też bardziej kwitły życiem. Średnia wieku użytkowników także była wyższa. Ogólnie jest dobrze, ale kiedyś było lepiej. Mam nadzieję, że czasy świetności FTS kiedyś powrócą pełnej skali. Brakuje mi też kilku do dziś sławnych użytkowników.
N: Dziękuję za wywiad
J: Nie ma problemu, to był zaszczyt


- - - - - - - - - - -


Założę się, że to właśnie Ty należysz do tego nielicznego grona osób nielubiących świąt wielkanocnych. Bo co fajnego jest w małych, słodkich barankach, jeszcze mniejszych i jeszcze słodszych zajączkach i malusich, słodziusich kurczątkach? Ale chwileczkę... Zastanów się, czy przypadkiem nie istnieje coś, co może wkurzać jeszcze bardziej i to niezależnie od okresu w roku? Tak? W takim razie, co to takiego?
a) brat,
b) siostra,
c) brat i siostra,
d) bracia,
e) siostry,
f) bracia i siostry.
Starsze bije, poniża i wykorzystuje, młodsze niszczy ulubione rzeczy, drze mordę i ciągle skarży rodzicom. Już wiecie, o czym mowa, prawda? Takie właśnie jest rodzeństwo. Podstępne, złośliwe, wredne, destrukcyjne. Jedne ogranicza się do drobnych wyskoków, inne stawia sobie za cel zniszczenie Ci życia.

[IMG]http://i42.************/2jdrp88.png[/IMG]



Poniższe wypadki są oczywiście fikcyjne i pewnie mało prawdopodobne, jednak doskonale pokazują niebezpieczeństwo, w jakim każdy posiadacz rodzeństwa się znajduje. Zastanów się, jakbyś zareagował(a) w podobnych sytuacjach.


1.
Wróg: Pięcioletni brat.
Cel: działanie na nerwy.
Uzbrojenie: zęby mleczne, płacz.
Taktyka: zabieranie i niszczenie rzeczy, skarżenie rodzicom.

Twoja mama zrobiła dziś Twój ulubiony deser. Niestety, dowiadujesz się o tym, gdy Twoja porcja została już pochłonięta przed pięcioletniego brata. Co teraz?

A] Oczywiście każdy przy zdrowych zmysłach zrobiłby w takiej sytuacji awanturę. Twój kochany braciszek dobrze o tym wie, dlatego wzywa na pomoc rodziców, zanim zdążysz przybrać gniewny wyraz twarzy. Efekt: kara za krzyczenie na dziecko, Twój ulubiony deser w najbliższym czasie nie pojawi się już na stole.
B] Może chociaż strzelisz na niego „cichego” focha? Nic z tego, mały poskarży się rodzicom, oni przeprowadzą z Tobą „rozmowę” pod tytułem „dlaczego nienawidzisz braciszka” i pewnie dadzą karę za „pyskowanie” podczas ów „rozmowy”.
C] W takim razie, może lepiej przemilczeć całą sprawę...? I w takim wypadku bachor ma coś w zanadrzu. Mówi rodzicom, że zjadł deser zupełnie przypadkowo i, że boi się, jak zareagujesz. Od tego momentu nawet krzywe spojrzenie w jego kierunku może skończyć się karą, „rozmową”, albo jednym i drugim.

2.
Wróg:
nastoletnia siostra.
Cel: poniżenie, wymuszenie pieniędzy, uzyskanie korzyści Twoim kosztem.
Uzbrojenie: długi język, długa lista potrzeb i zachcianek, pojemny portfel.
Taktyka: skarżenie, szantażowanie.

Przypadkowo odkrywasz, że Twoja nastoletnia siostra wytatuowała sobie na pośladku imię swojej sympatii. Co teraz?

A] Idziemy do rodziców! Niestety, nie przewidziałeś/aś jednej rzeczy: co im powiesz, gdy zapytają, skąd to wiesz? Odpowiedź jest prosta: nieważne, co powiesz, i tak zostaniesz uznany za zboczeńca/lesbijkę i w najlepszym wypadku wylądujesz ze swoim „problemem” u psychologa.
B] A może by na tym co nieco zarobić? No dobrze, idziesz do niej, stawiasz sprawę jasno i... „Podglądasz mnie!?” Teraz ma na ciebie takiego haka, że jeśli pójdzie do rodziców, tatuaż raczej nie bardzo ich obejdzie. Płać i płacz!
c] W takim razie pozostaje przemilczeć sprawę, niech rodzice dowiedzą się z innego źródła. Dowiadują się... Twoja siostra rozpaczliwie tłumaczy, że zanim zrobiła tatuaż, rozmawiała o tym z Tobą. Efekt: „Dlaczego jej tego nie wybiłeś z głowy!? I czemu nam nie powiedziałeś!?” Nieważne, jak było naprawdę, jesteś na straconej pozycji.

3.
Wróg:
Podła Diablica (siostra).
Cel: skompromitowanie przed znajomymi.
Uzbrojenie: umiejętność szperania i podsłuchiwania.
Taktyka: szantażowanie, plotkowanie, knucie przeciw Tobie.

Podła Diablica tym razem przeszła samą siebie – włamała się na Twoje konto na Facebook’u. Co teraz?

A] Oczywiście podejmujesz udaną próbę włamania się na jej konto. Głupie posunięcie, bo teraz siostra pójdzie do rodziców. A oni nie uwierzą w Twoją wersję.
B] A może powiesz rodzicom? I na to Diablica ma sposób: mówi, że chciała tylko pousuwać te wszystkie wulgarne i obrażające rodziców wpisy... Oczywiście żadnych wpisów nie było, ale jak to teraz udowodnisz?
C] Decydujesz się na rzecz wspaniałomyślną: zmieniasz hasło, robisz porządek w profilu i zapominasz o sprawie. Niestety, za późno... Twoje wpisy przeczytała już większość Twoich znajomych. Przez długi czas będziesz pośmiewiskiem, a do tego czasu siostra zdąży już uknuć następną intrygę.

4.
Wróg:
Nikczemny braciszek.
Cel: zniszczenie psychiki.
Uzbrojenie: język, dobry wzrok i słuch.
Taktyka: stała inwigilacja.

Nikczemny zauważył Cię popalającego skręta. Co teraz?

A] Łapiesz go, zanim pójdzie do rodziców i proponujesz gotówkę. Mały chętnie przyjmuje pieniądze, ale i tak informuje starych o tym, co widział. Kara za próbę przekupstwa, zabranie kieszonkowego i szlaban na wychodzenie.
B] Łapiesz go i pytasz, czego żąda. Chce, abyś dał mu zapalić jednego, wtedy dochowa tajemnicy. Zgodzisz się, czy nie – to nieistotne. I tak powie rodzicom.
C] Mówisz, że też znasz jego sekret (i rzeczywiście, znasz go). Mały przysięga, że słówka nie piśnie, ale i tak kabluje. Rodzice nie chcą uwierzyć w to, co mówisz o ich ukochanym synku. Kara za „notoryczne palenie” i „nikczemne kłamstwo”.

5.
Wróg:
Niszczycielski Potwór (młodsza siostra).
Cel: zniszczenie ulubionych rzeczy.
Uzbrojenie: kończyny górne i dolne, zęby, zabawkowe narzędzia.
Taktyka: celowe uszkadzanie Twoich rzeczy.

Tym razem Potwór uznał, że gryf i pudło Twojej gitary nie powinny tworzyć całości. Co teraz?

A] Awantura! Czyżbyś już nie pamiętał(a), co było przy deserze? „Na pewno sam ją sobie zepsułeś i teraz zwalasz na dziecko!”
B] W takim razie spróbuj wytłumaczyć rodzicom, co zaszło i zaproponować, by gitara została odkupiona z jej kieszonkowego. Mała natychmiast w ryk, a Ty nie tylko zostajesz bez gitary, ale też tracisz własne kieszonkowe, które przez kolejny miesiąc trafia do skarbonki Potwora.
C] Skoro starzy i tak nie zrozumieją, po prostu nie mów im, co stało się z poprzednią gitarą i sam kup sobie nową. Oczywiście rodzice mają pretensje, że wywalasz pieniądze w błoto, kiedy chcesz im wyjaśnić, co stało się ze starym instrumentem, nie chcą Ci uwierzyć (bo po co miałbyś takie coś ukrywać?), tracisz kieszonkowe, a Potwór już zastanawia się, w jaki sposób zatruć Ci dalsze życie.



Wniosek z każdej sytuacji jest jednakowy: w walce z tymi osobnikami jesteś bez szans, chyba, że sam(a) staniesz się jednym z nich...

Wesołych Świąt



- - - - - - - - - - -


Ranking userów

1 – Plastikowa Kariera Lubie
Nie ma to jak podniecać się rangą, która w rzeczywistości stała się wyrzuconym ochłapem od innego użytkownika i obwieszczać to wszem i wobec. Ale ku naszej radości zwiększyło to aktywność Lubie na forum, gdzie momentalnie zyskał sobie rzeszę fanów! A, tak, i było coś o renowacji…

2 – Młody Adept Kenny McCormick
Kiedy wszyscy traktują cię jak dzieciaka (którym niewątpliwie jesteś), udowodnij wszystkim na siłę, iż to ty masz rację, a nie oni! Zaangażuj się we wszystkie ważne i nieważne sprawy forum, omotaj tłum tak, aby myśleli, że jesteś urodzonym przywódcą, a wszystko potoczy się z górki – jesteś wszędzie, wtrącasz się w to i owo, a zatem trzeba cię przynajmniej tolerować. I sława osiągnięta!

3 – Mistrzyni Katastrof Master of Disaster
Cóż, tworzenie simek i fotostory to niewątpliwie ambitna część foumowego życia, ale kiedy dochodzą do tego nudne posty zalewające offtop, to i to tłum zdaje się uwielbiać! Ale to dobrze, przynajmniej jest od czego odpocząć po ciężkim dniu w szkole/w pracy. W każdym razie popularność i uwielbienie rośnie, choć w mozolnym tempie, ale jednak! Progres jest najważniejszy, pamiętajcie.

4 – bezsenna Noc
Hm, niewątpliwie każdy ma swoje życie, ale szkoda, że niektórzy przestali już zupełnie udzielać się na forum. Szczególnie, iż tak wiele wnosiły na forum. Bo kto nie pamięta jej fotostory albo opowiadań do gazetki? W końcu tyle osób się nimi zachwycało… ale cóż, wszystko przemija, nawet bezsenność, którą w tym akurat momencie chcielibyśmy zatrzymać.

5 – Adminowanie sim00na
Krótka, acz intensywna sława, obiecanie gruntownej przemiany forum i wszyscy użytkownicy włącznie z administracją mdleli z zachwytu. Zostały naprawione pobieżnie przyciski postów i… delikwent ucichł bez śladu. Nie pojawiając się nawet na gg. No cóż, forum i tak go tematycznie niezbyt interesowało, nie mniej jednak… kiepsko.

Humorzasty humor
Ha, ha, ha! 1 kwietnia to niezapomniany dzień Prima Aprilis i w związku z tym Wasza kochana redakcja życzy Wam…



…abyście nie dawali się nabrać na cudze żarty…



…abyście nie stawali się ofiarami swoich własnych dowcipów…



…abyście umieli odróżnić żart od prawdy…



…i aby nie było w tym dniu ofiar śmiertelnych!...

A na zbliżającą się po Prima Aprilis Wielkanoc życzymy wam…



…aby odbyła się bez większych przykrości…



…choć oczywiście Wielkanocny Zając nie istnieje!!!...



Uprzejmie donosimy, iż całą Klawą Enklawę sponsoruje…



Chcesz znaleźć się na łamach Enklawy? Wyślij do nas* jakąś śmieszną historię, ulubiony obrazek czy dowcip, czy cokolwiek co przyjdzie ci do głowy, a może wkrótce inni będą mogli go przeczytać! A może chciałbyś kogoś w zabawny sposób pozdrowić? Czekamy!

* lithium chrupek Nightfall
Charionette jest offline  
stare 03.04.2012, 16:23   #3
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]

[img]http://i43.************/257dbh1.jpg[/img]
"A króliczek siedzi, bo jajka się (z)biły"

Kolejne święto zamienione w niezwykle komercyjną sieczkę. Oczywiście - nie tak bardzo jak Boże Narodzenie, ale wciąż. Króliczek wielkanocny, malowanie jajek... Dziwi mnie, że Wielkanoc to nadal święto chrześcijańskie, bo te "zwyczaje", to wymysł pogan. Oczywiście, wszystko to indywidualna kwestia wiary, na której temat można przeprowadzać miliardy dyskusji. My jednak wolimy się skupić na tej śmiesznej stronie Wielkiejnocy.
Najlepszą częścią tegoż święta jest... *werble* Lany poniedziałek oczywiście! Z jednej strony nikt nie lubi być oblewanym, ale oblewać, jakaż to frajda. Już widzę jak następnego dnia mnóstwo dzieciaków leży w łóżkach z termometrem w buzi. Można oblewać na milion sposobów; z góry, z boku, w łóżku, egzaaaaa... Tak, egzamin też można oblać, dla waszej wiadomości ;D
A propos egzaminów, to chyba niektórzy zapominają, że po każdym czasie wolnym od nauki, niestety, do szkoły trzeba wrócić. Wiem, wiem, zepsułem nastrój, ale taka jest prawda. Mimo wszystko, kiedyś trzeba wrócić do codziennych obowiązków. Powróćmy jednak do samych świąt. Wszędzie widujemy ozdoby: kurczaczki, pisanki i inne zajączki. Wszystko w świeżych wiosennych kolorach. Ludzie biegają (jak zwykle zresztą) za jajkami, kiełbasami i zakwasem na świąteczny żur. Na wystawach widujemy czekoladowe zające i cukrowe baranki. Gdy już wszystko zostanie kupione, a każdy przypomni sobie czego nie kupił, można wrócić do sklepu! Wreszcie, kiedy po wielu powrotach do kasy i zupełnym wyczyszczeniu portfela i przygotowaniu domu, można oddać się kolejnej zabawie. Nikt nie zdąży odpocząć po Wielkanocy, bo nadejdzie Lany Poniedziałek! Dzieci biegające z gumowymi jajami po podwórku, wredna dzicz nazywana też młodzieżą gimnazjalną oblewająca wszystko i wszystkich dookoła oraz zabawni sąsiedzi oblewający suszące się pranie kolegów. Chociaż mama mówi: „Nie oblej się za mocno!”, to i tak wszyscy wracają przemoczeni do nitki. Następnego dnia może i jest spokojnie, ale zapewne to cisza przed burzą i w środę dopadnie wszystkich przeziębienie. Wtedy co? Oczywiście ktoś an tym zarobi! Najpierw sklepy dostały co nieco dzięki obładowaniu nas zakupami, ale troszkę później obłowią się apteki sprzedając leki.
Paranoja? Zdaje się, że tak. Kiedy jednak wracamy wspomnieniami do każdego innego święta widzimy dokładnie ten sam obrazek. Wydajemy mnóstwo pieniędzy tylko po to, żeby po dwóch dniach wrócić do normalnego życia. Innymi słowy, święta całkiem nieźle mącą nam w głowach... za każdym razem.

Meryam & kalafjor
Charionette jest offline  
stare 03.04.2012, 16:24   #4
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]







Miał być hitem, lecz skończyło się na samych chęciach. Kopiowanie zagranicznych produkcji nie wychodzi Polakom za dobrze, bo “Kac Wawa” hitowi “Kac Vegas” nie dorasta do pięt. Wystarczy spojrzeć na miażdżące oceny krytyków, którzy nie pozostawiają suchej nitki na tym filmie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to polecam obejrzeć recenzję Tomasza Raczka w “Pytaniu na śniadanie” pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=nMQfCnZ6Jhs





W ostatni weekend miała miejsce światowa premiera “Igrzysk Śmierci”. Przed premierą spekulowano, że film pobije rekord oglądalności, przeskakując chociażby “Harry'ego Pottera” czy “Zmierzch”. Jak widać, dyskutowano słusznie. Film do tej pory zarobił 155 milionów dolarów! To dowodzi, że film nie jest wyłącznie dla nastolatków, ale też dla starszych widzów.




19 marca premierę miał dwudziesty piąty, finałowy odcinek drugiego sezonu serialu "Pretty Little Liars". Marlene King oświadczała, że w tym oto odcinku poznamy, kim jest tajemniczy “A”, gnębiący cztery nastolatki. Niestety, jak można przeczytać na wielu forach dyskusyjnych, fani są niezadowoleni, czują się oszukani, ponieważ nie poznaliśmy głównego “A”, a zaledwie jego pionka. W Internecie wrze, jest wiele spekulacji, co do tego, kto należy do “A” teamu. Jak sądzicie, kto w nim jest? Lucas, Melissa, Jenna, Noel czy może Allison, która wciąż żyje i gnębi dziewczyny?






W Internecie właśnie ukazał się zwiastun nowego filmu pt. “Mroczne Cienie” (eng. “Dark Shadows”). Opowiada on o Barnabasie Collinsie, który łamie serce pięknej Angelique Brouchard, a ta z nienawiści zmienia go w wampira i później zabija. W głównych rolach: Johnny Depp, Helena Bonham Carter i Eva Green, reżyserem natomiast jest Tim Burton. Zwiastun możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=wpWvkFlyl4M
Światowa premiera tego filmu ma odbyć się 10 maja, a polska 18 tego samego miesiąca.





23 marca swoją premierę w Polsce miał film “Igrzyska Śmierci” nakręcony na podstawie bestsellerowej serii pod ty samym tytułem autorstwa Suzanne Collins. Jestem jedną z fanek tych książek, więc oczywiście wybrałam się do kina. Osobiście muszę przyznać, że w film aż tak bardzo nie różnił się od książki. Słyszy się różne recenzje o “Igrzyskach Śmierci” - jedne dobre, drugie gorsze, jednak mnie, wiernej fance, ekranizacja się podobała. Nawet jeśli ktoś nie czytał książki, to łatwo połapie się o co chodzi. Bez wątpienia mogę wszystkim go polecić, a jeśli wahacie się czy iść na niego do kina, to obejrzyjcie filmik zamieszczony pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=TTvi9xco3Cw, który pozbawi Was wszelkich wątpliwości:





W tym roku do kin wchodzą dwie ekranizacje kultowej już Królewny Śnieżki. Nie będą jednak takie same. 16 marca premierę w Polsce miał jeden z nich, noszący tytuł “Królewna Śnieżka”, gdzie w głównej roli występują Lily Collins i Julia Roberts. Jest to komedia, a po zwiastunie, który możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=3HP1ceoTqRM można oczekiwać czegoś naprawdę fajnego. Film na filmwebie już zbiera pozytywne recenzje. Druga adaptacja nosi tytuł “Królewna Śnieżka i Łowca”, do kin wchodzi 1 czerwca. W głównej roli będziemy mieli okazję obejrzeć Kristen Stewart i Charlize Theron. Tej wersji jednak daleko będzie do komedii, co zresztą można wywnioskować po zwiastunie,
który obejrzycie pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=K-1rNLQwUx8&feature=fvst




Wychodzi na to, że kręcenie filmów na podstawie książek jest teraz w modzie. Kolejnym nowym filmem jest “Kupiliśmy zoo”, w którym w głównych bohaterów wcielili się Matt Damon i Scarlett Johannnson. Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem autorstwa Benjamina Mee. Polska premiera miała miejsce 16 marca, a zwiastun możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=g-90yj9x29Q




Dla fanów horrorów też jest coś nowego. Film opowiada o grupie studentów, która wybiera się na weekend do domku w lesie, z dala od cywilizacji, gdzie w dodatku nie ma zasięgu komórek, a GPS nie odnajduje go na mapie. Zwiastun możecie obejrzeć pod tym linkiem: http://www.filmweb.pl/video/trailer/...olski%29-27843. Polska premiera filmu już 27 kwietnia!



Z okazji zbliżającej się Wielkanocy chciałabym życzyć wszystkim użytkownikom forum ciepłych świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha!
Charionette jest offline  
stare 03.04.2012, 16:25   #5
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]


Gandalf - Peter Xavier - Cóż, nie najlepsza zmiana. Gandalf miał w sobie to coś, wyróżniał się xD
Dayliúé - Savigg&ecirc - Zdecydowanie nick jest za bardzo udziwniony.
Rosmarie – Katerina – Poprzedni nick lepszy, imiona nie zawsze są dobrym pomysłem na nicki.
centaurea cyanus – lithium - Oj centa, centa… Wszystkie zmiany można przeboleć, ale ta jest nie do przyjęcia. Nick stracił tego ducha centy
Szyboliz? - Profesor Parker - Hmm… niby fajny, ale niby nie. W sumie nie mogę się zdecydować, ale jakbym miała wybierać: Szyboliz? górą!
arancie – Oxygen – Pomysł ciekawy, jednak uważam, że mało oryginalny. Ostatnim czasem popularne na nicki zrobiły się angielskie rzeczowniki.
Helena – ultraviolence - Nowy nick jakoś tak średnio przypadł mi do gustu. Helena było proste i ładne równocześnie.
Pukami – Ceasaries - Niby nick ok, ale brakuje mi tutaj czegoś, jakiegoś pazura czy coś. Odnoszę wrażenie, że poprzedni nick był lepszy
Ilovesims3 - lady peach - W wolnym tłumaczeniu: "Pani Brzoskwinia". W sumie niezły, lepszy taki niż wyznanie miłosne do gry
vigero – Nightfall - Znaczenie ma fajne i klimatyczne, jednak nie wygląda ładnie.
Meryam – savage – Oba nicki są ładne i w zasadzie trudno wybrać, który jest lepszy
Oliwwka – Fallen – Zmiana zdecydowanie na lepsze, mimo że nowy nick to całkiem oklepane już słowo.

ddo bwayo & Charionette
Charionette jest offline  
stare 03.04.2012, 16:27   #6
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]



Baran 21.03-20.04
Będzie to czas nowych znajomości, przelotnego romansu,
a może nawet zakazanej miłości.
Zdrowie będzie dopisywało. Problemem mogą być
jedynie przelotne przeziębienia,
warto jednak zadbać o kondycje fizyczną.
Może poranne bieganie lub trening na siłowni?

Byk 21.04-20.05
Nadchodzi czas gorszego nastawienia i
przygnębienia. Byki będą ospałe, smutne i
lekko depresyjne do połowy miesiąca.
Odezwie się osoba z przeszłości, która
kiedyś bardzo skrzywdziła,
a teraz będzie chciała przeprosić i
walczyć o przebaczenie.

Bliźnięta 21.05-21.06
Zadbaj o zdrowie, bo to dla Ciebie
nie najlepszy okres.
W życiu uczuciowym sielanka.
Wreszcie w związkach harmonia, spokój.
Warto po zimowym okresie przyjmować jak
największą dawkę witamin.
Organizm może być wykończony.

Rak 22.06-22.07
Dobry czas na planowanie.
Zachowaj rozsądek i umiar,
a wszystkie plany uda się zrealizować
bez problemu. Miej na oku drugą połówkę,
może mieć w głowie nieczyste zamiary.
Samotne Raki na uczucie muszą
jeszcze poczekać.

Lew 23.07-23.08
Zamiast wszystkim się przejmować, warto trochę
odpocząć.
Planety nie sprzyjają trudnym decyzjom
i zaczynaniu nowych spraw.
Skoncentruj się na tym, co aktualnie robisz.
Rozglądaj się wokół siebie,
bo miesiąc sprzyja przypadkowym spotkaniom.

Panna 24.08-23.09
W nadchodzącym miesiącu osoby z pod znaku panny
powinny przezwyciężyć nieśmiałość i
pokazać swój gorący temperament.
Nie baw się w gierki, tylko szczerze mów o
swoich potrzebach, a unikniesz nieporozumień.
Staraj się być osobą solidną,
bo nawet najmniejsze błędy będą Cię sporo kosztować.

Waga 24.09-23.10
Twoje relacje z partnerem mogą ulec zmianie
i tylko od Ciebie zależy, czy będzie to zmiana
na lepsze. Samotne Wagi powinny przestać
gonić za miłością. Bliska Ci osoba poprosi Cię o pomoc.
Nie odmawiaj.

Skorpion 24.10-22.11
W podejmowaniu decyzji Skorpiony będą ostrożne i
przez to nie popełnią większych błędów.
W stałych związkach będą namiętne i uczuciowe ,
a te z nich, które nadal są bez pary,
mogą przeżyć niezapomniany lecz przelotny romans.

Strzelec 23.11-21.12
Strzelce na początku miesiąca będą trochę
zagubione. Otoczenie będzie wywierało na
nie duży wpływ. Jednak będą mogły liczyć
na pomoc i zrozumienie ze strony bliskich.
Nie będą chciały się angażować w poważne związki.

Koziorożec 22.12-20.01
W tym miesiącu koziorożce będą energiczne,
optymistyczne i znajdą dobre wyjście z każdej
sytuacji. Rada na ten miesiąc: musisz znaleźć czas
na to co lubisz i bez wyrzutów
sumienia oddawać się różnym przyjemnościom.

Wodnik 21.01-19.02
Tylko wodniki pozostające w stałych związkach
rodzinnych mogą spać spokojnie.
W Waszych związkach zapanuje harmonia
i spokój. Pozostałe wodniki, a szczególnie te,
które jeszcze nie znalazły tego jedynego,
powinny mieć się na baczności - ten ktoś jest
bardzo blisko.

Ryby 20.02-20.03
To nie będzie zbyt łatwy miesiąc dla Ryb.
Czeka je sporo wyzwań i niespodzianek.
Będzie to okres dość pracowity,
wymagający wytrwałości i opanowania.
W zdrowiu należy uważać, gdyż Rybki są
delikatne i podatne na infekcje.
na podstawie http://www.horoskopy24.com.pl
Charionette
Charionette jest offline  
stare 03.04.2012, 16:46   #7
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 13[15]



Na początek podamy poprawne rozwiązania z poprzedniej gazetki

1. Znajdź różnice:



2.Zgadnij co to:

Ciocia Stenia nabyła pojemnik na utensylia "Kogut"

3. Łamigłówka:

[img]http://oi44.************/287j14x.jpg[/img]

1. Pierwsza grupa wiekowa. (niemowlę)
2. Miejsce na samochód. (garaż)
3. Zajęcie dochodzące w czasie wolnym (balet)
4. Wioska do której można pojechać na wakacje (Takemizu)
5. Zachowanie wyuczone u zwierzęcia dzięki któremu nie niszczy. (karny)
6. Jedna z karier. (polityka)
7. Imię jednej z pokojówek z Miłowa. (Lucyna)
8."Rasa" dochodząca w dodatku "Osiedlowe życie" (czarownica)
9. Sim jest nim dla psa. (opiekun)
10. Środek transportu. (samochód)

hasło: walentynka

Z racji tego, że nikt nie zgłosił poprawnych odpowiedzi rangę zachowuje Bindi.
Z tej okazji także moje pytanie: Nie chcecie strefy luzu? Może poziom zagadek wam nie odpowiada, nie wiem są zbyt trudne/łatwe/infantylne/trywialne/śmieszne. Czekam na jakieś odpowiedzi, podpowiedzi
______________________________
Na nowe zgłoszenia czekam od środy

A tymczasem czas na nowe:


Pomożesz Sherlockowi znaleźć 5 elementów różniących te obrazki?



[img]http://i54.************/vf8goz.png[/img]

Odgadnij co tym razem kupiła ciocia Stenia



[img]http://i53.************/ae4rbb.png[/img]

Odgadnij hasło zaszyfrowane w logogryfie.

[img]http://oi43.************/34oqxl2.jpg[/img]

1. W jakim miesiącu odbyła się premiera najnowszego dodatku do TS3?
2.Jedno ze zwierząt, które można kolekcjonować.
3.Żona bogatego pana Alto
4.Bardzo pospolity metal (w dodatku Wymarzone Podróże)
5.Centrum miasta
6.Żona Beau Andrewsa
7.Rośnie na cmentarzu.
8. Profesja, która dochodzi w dodatku Pokolenia
9.Można to uprawiać nad morzem.

Charionette & ddo bwayo

Ostatnio edytowane przez Charionette : 03.04.2012 - 18:16
Charionette jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023