Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.05.2011, 07:28   #3521
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Może już kiedyś było takie pytanie, ale nie mogę znależć odpowiedzi. Moja simka osiągnęła 10 poziom gotowania i nauczyła się przepisów - tort anielski i ambrozja. Jak może zdobyć produkty, żeby mogła je zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.05.2011, 07:43   #3522
gangrena
 
Avatar gangrena
 
Zarejestrowany: 04.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 26
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał ABC3003 Zobacz post
Może już kiedyś było takie pytanie, ale nie mogę znależć odpowiedzi. Moja simka osiągnęła 10 poziom gotowania i nauczyła się przepisów - tort anielski i ambrozja. Jak może zdobyć produkty, żeby mogła je zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Do toru anielskiego potrzebuje płonących owoców, a do ambrozji ryby śmierci i owocu życia. Płonące owoce można dość łatwo znaleźć np. w Egipcie. Z ambrozją jest trudniej, bo trzeba złowić rybę śmierci po północy na cmentarzu, a owoce życia wyhodować ze znalezionych nasion wyjątkowych. Mnie akurat ze wszystkich znalezionych nasion wyrastają papryki.
gangrena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2011, 13:24   #3523
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,322
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@up - bo to chyba powinny być "nieznane nasiona specjalne". "Wyjątkowe" to akurat te, co niby są wyjątkowo rzadkie... BTW, nie wiedziałam, że papryka jest "wyjątkowo" rzadka Poza tym, zdaje się, że owoce życia też są w jakimś grobowcu... w Egipcie może, nie pamiętam dokładnie. Z "nieznanego nasiona specjalnego" może wyrosnąć, z tego, co wiem, krzak owoców życia, krzak płonących owoców i drzewo pieniężne, być może również krzak kwiatów śmierci - nie pamiętam dokładnie, teraz gram głównie w 2.

Aha, w Riverview ryby śmierci łowi się chyba nie na cmentarzu, ale w rzece - jest takie miejsce przy rozwidleniu, stoi tam tabliczka z zakazem wędkowania
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2011, 14:33   #3524
Cynthia
 
Avatar Cynthia
 
Zarejestrowany: 16.07.2010
Skąd: Zjednoczone Królestwo Krymtatarsko-Paflagońskie
Płeć: Kobieta
Postów: 274
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Chryzantem Złocisty Zobacz post
Da się,można przełączać w opcjach tryby,i zmieniają się one bez wyłączania gry.
Więc jak musisz coś sprawdzić w internecie to tylko wyłączasz tryb pełnoekranowy i sprawdzasz,a simy dalej robią swoje ;p
wielkie dzięki, dużo mi to oszczędzi ;D
Cynthia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2011, 16:39   #3525
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dzięki, te odpowiedzi mi pomogły. Ale mam jeszcze jedno pytanie - jak i gdzie na mieście można znaleźć te nasiona i od jakiego poziomu umiejętności ogrodnictwa?
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2011, 18:06   #3526
Czyniąca_Hałas
 
Avatar Czyniąca_Hałas
 
Zarejestrowany: 14.11.2010
Skąd: Ranthambore
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Od siódmego poziomu. Nasiona mogą leżeć gdziekolwiek, więc najlepiej sadzić owoce, oczywiście według mnie. Płonący owoc rośnie u rodziny Koffi, oraz (jeśli masz Wymarzone Podróże), w Piramidzie Płonących Piasków. A owoc życia w Piramidzie Pustynnego Oceanu. A jak nie chce Ci się czekać, to zawsze możesz wpisać "testingcheatsenabled true", potem "buydebug" (możesz go otworzyć w trybie kupowania w drugiej zakładce klikając "?") i kupić już gotowe do zbioru rośliny w dziale nasiona.
__________________
"Widziałem rzeczy, które wykraczają poza nasze zrozumienie: wiry światła tańczące głęboko pod ziemią, ludzi, którzy starzeją się odwrotnie, kamienie które mówią i skradające się cienie."
Czyniąca_Hałas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.05.2011, 07:32   #3527
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dziękuję, odpowiedź jest bardzo przydatna.
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.05.2011, 21:28   #3528
grzro
 
Zarejestrowany: 20.08.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 122
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dziś zauważyłem, że nie mogę wyjąć z wyposażenia mojego sima oszlifowanego kamienia albo sztabki, kiedy w wyposażeniu mam pojedynczą taką rzecz. Jak mam np 8 sztabek miedzi, mogę wyjąć 7 ale ostatniej już nie. Wcześniej tego nie było. Jak mam powyciągać wszystkie kamienie i sztabki z wyposażenia?
grzro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2011, 04:50   #3529
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

to klikasz na taka strzałkę i wszystko ci się wtedy wyjmuje. a może nie możesz wyjąć ponieważ np twój sim jedzie to jak sim jedzie to się wtedy niczego nie da wyjąć z wyposażenia sima.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2011, 07:41   #3530
gangrena
 
Avatar gangrena
 
Zarejestrowany: 04.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 26
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał ABC3003 Zobacz post
Dzięki, te odpowiedzi mi pomogły. Ale mam jeszcze jedno pytanie - jak i gdzie na mieście można znaleźć te nasiona i od jakiego poziomu umiejętności ogrodnictwa?
Nasiona leżą w zasadzie wszędzie: w parku centralnym miasta, za murami cmentarza, koło domów różnych rodzin (np. koło domu Landgraba przy odrobinie szczęścia można znaleźć wyjątkowe nasiono, z którego wyrośnie drzewo pieniężne - mnie jednak zdarzyło to się tylko raz). Każde nasiono Sim może zebrać, ale nie wszystkie może zasadzić. Do tego musi mieć odpowiedni poziom ogrodnictwa. Żeby mógł zasadzić wszystkie nasiona, to o ile dobrze pamiętam musi mieć 8 poziom ogrodnictwa. Dobrze jest mieć nagrodę szczęścia "Pomocnik kolekcjonera" - za 40 tys. puntów. Przy jego pomocy zaznaczy Ci na podglądzie mapy wszystkie nasiona w okolicy (i nie tylko nasiona!).
gangrena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
faq, owoc życia


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 8 (0 użytkownik(ów) i 8 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023