Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 1: Zdjęcia z gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.01.2012, 21:05   #1
Brutus
 
Avatar Brutus
 
Zarejestrowany: 06.07.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Zupełnie zapomniałem o ocenianiu domków, ale już się poprawiam.

No, w końcu coś w moim typie!
Style trochę pomieszane, nie powiem. Mógłbym raczej nazwać to "Współczesny dom stylizowany na klasyczny". Świadczą o tym detale, o których już tu wspomniano: brak proporcji, budynek z boku działki, dziwne rozmieszczenie okien i ogólnie ich różnorodność, ale nie czepiam się tego, bo o ile sobie przypominam, jest to twój pierwszy dom w tym właśnie stylu. Rozumiem jak trudno jest nagle zmienić swoje przyzwyczajenia i wiem, że przed tobą jeszcze długa droga. Kto wie, może kiedyś zbudujesz coś naprawdę pięknego.

Chcę powiedzieć, że klasyczna posiadłość to nie tylko antyki, ale też ich umiejętne rozstawienie, bo jak tak patrzę, to myślę, że zbudowałeś nowoczesny dom i pozamieniałeś w nim meble na antyki.

Muszę powiedzieć, że użyłeś tu bardzo ciekawych mebli. Te z jadalni należą do moich ulubionych (często ich używam), ale nie zdecydowałbym się na umieszczenie tego całego kompletu łącznie ze ścianą i podłogą) w jednym pomieszczeniu. Przeważnie w takich przypadkach daję coś jaśniejszego na podłogę i ściany, bo jak zauważyłeś, jest to zestaw bardzo ciemny. Te trzy obrazki w jadalnie kompletnie nie pasują.

Mi styl, który chciałeś odwzorować kojarzy się przede wszystkim z wszędobylskim ciemnym drewnem. Twoja sypialnia na przykład jest w pełni nowoczesna. Chodzi mi to głównie o kolor. Myślę, że nikt w minionych wiekach nie udekorowałby swojej sypialni taką paletą kolorów . Widzisz, jak barwa może zmienić wnętrze.

Muszę ci powiedzieć, że mam większość mebli, których użyłeś, ale nigdy nie kojarzyłem ich z antykami ani nawet klasycznymi. Dla mnie to był zawsze taki miły dla oka kicz. Nie obraź się, ale tak właśnie zawsze postrzegałem ten styl, chociaż tu rozpatrzam go pod kątem klasycznym.

Łazienka jest bynajmniej dziwna. Kojarzy mi się z amerykańskim milionerem, który chciał pokazać na co go stać, nie mając przy tym za grosz gustu, bez urazy.
Kuchnia jest niezła, chociaż zbyt niebieska. Najbardziej klasyczna w tym wnętrzu jest kanapa w salonie.

Nie jest dobrze. Wiesz, że mam jako taką wiedzę w tym temacie i się znam na tym stylu. Ty niestety nie. Błędnie zrozumiałeś pewne zagadnienia. Musisz bardziej przypatrzeć się innym klasycznym domom (w pierwszej chwili przychodzą mi do głowy moje domy, ale można tego na forum trochę znaleźć, poza tym jest też telewizja. Znam świetny program na ten temat) i troszkę się podszkolić. Sucha, podręcznikowa teoria w połączeniu z twoimi modernistycznymi talentami (tak, moderny robisz niezłe) daje dość wybuchową mieszankę. Moją największą radą dla ciebie jest to, żeby używać obiektów maxisa. Tam są praktycznie same klasyczne rzeczy. Co prawda jest też wiele innych, ale jest tam też dużo staroci.

Na koniec, przyczepię się jeszcze rozkładu pomieszczeń: czy mi się tylko wydaje, czy łazienka jest na dole, a jadalnia na górze? Powinno być na odwrót.

Starałem się nie być zbyt ostry. Nie chcę, żeby z mojego postu wynikła kolejna awantura, więc jak chcesz się kłócić, to na PW.
__________________
indywidualnyobserwator.blogspot.com

Ostatnio edytowane przez Brutus : 04.01.2012 - 16:14
Brutus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023