Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Inne gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.06.2006, 14:03   #1
Tindómiël
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Elder Scrolls IV: Oblivion

Niedawno chłopak mi wgrał (no dobra, jakieś dwa miesiące temu). Nigdy przedtem nie grałam w gry z serii Elder Scrolls, ale ta mnie wciągnęła. Chociaż główny wątek jest jak dla mnie "trochę" przykrótki, tak cała gra jest naprawdę fajna. Plusem jest to, że jest bardzo dużo zadań pobocznych, wyśmienita grafika, oraz to, że możemy stworzyć naszą postać podobnie w jak Simsach (tyle, że tu trwa to o wiele dłużej...:/), jest również możliwość posiadania konia, domu...O podkładzie muzycznym nie wspomnę.
Oczywiście jak każda gra i ta ma swoje wady, wiele czytałam, że twórcy postawili na grafikę niż na fabułę, zresztą to widać...I wiele innych, z reguły porównania do poprzedniej częśći "Morrowind'a", w którą osobiście nie grałam.
Czy ktoś z forumowiczów grał w Oblivion'a? Jeżeli tak, to jak wrażenia?

Pozdrawiam serdecznie.

PS Oj dawno mnie tu nie było...Ciekawe, czy mnie ktoś jeszcze pamięta .
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.06.2006, 14:31   #2
andonezja
 
Avatar andonezja
 
Zarejestrowany: 15.11.2003
Postów: 1,774
Reputacja: 10
Domyślnie

morrowind, god, moja najukochańsza gra na świecie *.* o oblivionie marzę odkąd pojawiły się pierwsze zapowiedzi;D
niestety, na moim sprzęcie oblivion nawet do mnie nie pomacha rączką: P
dlatego czekam na nowy komp i przy jego wyborze będę się kierowała przede wszystkim wymaganiami tej gry;)
__________________
Z G A D N I J . K O T K U . C O . M A M . W . Ś R O D K U
andonezja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.06.2006, 21:01   #3
Nikee
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał andonezja
morrowind, god, moja najukochańsza gra na świecie *.* o oblivionie marzę odkąd pojawiły się pierwsze zapowiedzi;D
niestety, na moim sprzęcie oblivion nawet do mnie nie pomacha rączką: P
dlatego czekam na nowy komp i przy jego wyborze będę się kierowała przede wszystkim wymaganiami tej gry
Jaka masz karte graficzna?
Powiedz jaka to powiem czy pojdzie czy nie xD

co do Obliviona:
Ta gra to osmy cud swiata.
Kocham ja, lecz juz nie gralem od chyba 3 tygodni, teraz sie koncentruje najbardziej na Counter-Strike.

Co do gry:
Jestem mrocznym Elfem, Knight, (zle wybralem xD), znak zodiaku zlodziej.
Bylem Wampirem, lecz uzylem kodu na lekarstwo (pierwszy i ostatni raz gdy uzylem kodu w tej grze, nie chcialo mi sie tego zadania robic xD).
Juz zrobilem wszystkie zadania Dark Brotherhood, kilka Fighters guild, teraz bardziej sie ostatnio koncentrowalem na zadaniu glownym.
Kocham ta gre, dostaje u mnie 11,95/10 gwiazdek.

EDIT:
Dopiero teraz to zauwazylem, licznik postow?! Kiedy go przywrocili?
To po **** resetowac licznik?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.06.2006, 21:10   #4
Tindómiël
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja skończyłam Dark Brotherhood i Thieves Guild. Słyszałam, że Fighters Guild nie jest zbyt fajna.
Ja gram zabójcą, elfem leśnym .
Też dawno nie grałam, chyba dlatego, że skończyłam główny wątek i nie mam motywacji , ale myślę, że niedługo znowu do niej wrócę, chcę zwiedzić wszystkie miejsca na mapie .

Też byłam wampirem...Ile ja się namęczyłam...<lol2>.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.06.2006, 22:01   #5
andonezja
 
Avatar andonezja
 
Zarejestrowany: 15.11.2003
Postów: 1,774
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nikee
Jaka masz karte graficzna?
Powiedz jaka to powiem czy pojdzie czy nie xD
hahah, ależ ja wbrew pozorom naprawdę znam się na sprzęcie komputerowym i nie potrzebuję opinii innych;)
GeForce 2 MX 400/400.

ja w morrowindzie nie robiłam wcale zadania głównego tylko poboczne, mam nadzieję, że i w oblivionie dowolność i ilość takich zadań również będzie zadowalająca:)
__________________
Z G A D N I J . K O T K U . C O . M A M . W . Ś R O D K U
andonezja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2006, 11:50   #6
Tindómiël
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zadań pobocznych jest naprawdę dużo!
Czytałam na oficjalnym forum, że im dłużej nie robi się głównego wątku to potem jest trudniej. Nie wiem czy tak jest, ja go zrobiłam tak pośrodku - nie od razu ani nie na samym końcu.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2006, 20:24   #7
Miss Plastic
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie, nie nie, tylko nie Oblivion ||
Morrowinda KOCHAŁAM, ale Obliviona nie mogę znieść.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2006, 18:34   #8
Nikee
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał RoseX
Nie, nie nie, tylko nie Oblivion ||
Morrowinda KOCHAŁAM, ale Obliviona nie mogę znieść.
Moj kolega tez tak mowil, gdy nie poszlo na jego kompie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.06.2006, 07:22   #9
Miss Plastic
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie, mi akurat poszło, ale ja tej gry w ogóle nie rozumiem. Samym problemem było dla mnie wyjście z tego więzienia na początku, nie mówiąc nic o tym, ile czasu spędziłam nad rozszyfrowywaniem O CO CHODZI z tymi sondami szpiegowskimi =='
Wiem wiem, głupia jestem, ale takie gry nie są stworzone dla mnie xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.10.2007, 14:54   #10
Osioł
 
Avatar Osioł
 
Zarejestrowany: 24.10.2004
Skąd: Legionowo
Wiek: 35
Płeć: Mężczyzna
Postów: 105
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Elder Scrolls IV: Oblivion

Mając od czerwca tego roku nowy PC i przechodząc Gothic3 w wakacje, stwierdziłem, że muszę sobie na resztę wolnego czasu znaleźć jakiegoś kolejnego świetnego cRPG. Słyszałem wiele dobrego o Oblivionie, że świetna, duża gra i takie tam. Hah...nawet parę razy śniła mi się ta gra i w śnie naprawdę była wspaniała. Ale jak jest w rzeczywistości? Zakupiłem grę, zainstalowałem i fakt...wciąga na samym początku. Potem jednak im dłużej siedziałem w grze...tym bardziej przeklinałem twórców gry, którzy PC totalnie olali ;/. Ekwipunek to po prostu jakaś pomyłka, czemu nie zrobili takiego jak był w Morrowind? Wygodny, dobry i wszystko pod ręką? Bo trzeba było go dostosować do pada na Xboxa360...bo klawiatura i mysz w grę w ogóle nie wchodzi. Potem kolejno, co do diabła tak mało zadań pobocznych? Morrowind aż sypał się questami, a tutaj? Muszę się mocno natrudzić aby znaleźć pracodawce...z 1000 questów mamy teraz tylko 100...super! Umiejętności, w Morku było ich mnóstwo, a w Obku mamy ich dwa razy mniej.
TeSIV poszła do przodu tylko graficznie, reszta to niestety spore zacofanie, gra nie jest tak długa i tak fajna jak Morrowind....zresztą niby te puste lole poszły na grafikę, która zresztą i tak nie zachwyciła mnie wcale. Dopiero po zassaniu 2gb moda na tekstury i dodania sobie fajnego rozmycia panoramy, który był w G3 to dopiero wtedy gra jakoś zaczęła wyglądać. Owszem fajny jest Oblivion...ale uproszczenia go zniszczyły i do Morrowida po prostu nie dorasta.
Wielka szkoda, że twórcy idą w tym samym kierunku przy Fallout3. Zrobić jak najbardziej bajerancką grafę, a wszystko inne uprościć lub wywalić, żeby dało się grać na padzie ; /.
__________________

Arthas, my son
Osioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023