Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.07.2013, 23:09   #1
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,500
Reputacja: 11
Smile Ulica Miejska 123

Hej . Długo się zastanawiałam, czy wstawić zdjęcia, no ale jestem. To mój pierwszy dom na forum, jestem ciekawa Waszej opinii . Zbudowałam go dla swojej nowej rodziny, więc nadaje się do grania. Z góry przepraszam za jakość zdjęć. Zapraszam do oglądania .
---------------




(tutaj powinien być przedpokój, ale zgubiłam zdjęcia )

Salon








Łazienka




Kuchnia








Hol


Gabinet
(ściany puste, bo niedługo zawisną na nich obrazy namalowane przez simkę)






Pokój dziecięcy
(z góry uprzedzam, nie wyszedł mi xD)








Sypialnia






Ogródek








Rzuty wkleję jutro, bo dzisiaj o nich kompletnie zapomniałam .
Dziękuję za uwagę, zapraszam do komentowania .
__________________
Fallen jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.07.2013, 23:13   #2
Kamis
 
Avatar Kamis
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Polska ^^
Płeć: Kobieta
Postów: 1,019
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Bardzo mi się podoba, ładne kolory i jest taki... hmm, "czysty".
Troszkę chyba za pusto jest w sypialni, ale reszta jest naprawdę bardzo ładna
__________________
Simy by Kamis [new 15.04.2011]

Życie pisze swój scenariusz, nieważne jakie były plany.
Kamis jest offline  
stare 11.07.2013, 23:51   #3
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Domek z zewnątrz jak i wewnątrz bardzo mi się podoba, ładnie dobrałaś kolory. Rzeczywiście zabrakło mi rzutów i jakiegoś "czystego", bez efektów zdjęcia całego domku. Nie bardzo pasuje mi lustro, które wisi nad umywalką i toaletą, choć sama już nie wiem jak by to miało wyglądać. Myślę, że fajnie wyglądałyby w przyszłości rodzinne zdjęcia na ścianach w holu. 9,5/10
__________________
Psychosis jest offline  
stare 12.07.2013, 05:46   #4
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

To, co mi się rzuca najpierw w oczy to funkcjonalność. Dla mnie to priorytet, by dom nie tylko ładnie wyglądał ale przede wszystkim służył simom. W Twoim jest wszystko, czego simy potrzebują do szczęścia.
Podoba mi się bardzo umeblowanie. To, do czego mogłabym się przyczepić, to, jak zauważył Kamis - dom jest "czysty", wręcz sterylny. Ociepliłabym jego atmosferę kilkoma pastelowymi kolorami na ścianach.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 12.07.2013, 09:33   #5
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,690
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Bryła
Za prosta, za nudna. Brakuje jej jakiegos urozmaicenia - fajnego ganku czy czegoś co przełamało by tą nudę i taką monotonnie. Elewacja jest bardzo zła, nie powinnaś nigdy robić czegoś takiego jak tutaj - takie oddzielanie poziomów wygląda tragicznie. Dużo fajniej by było, gdybyś prawą część bryły zrobiła na inny kolor niz lewą.
Ogród
Zbyt pusty, te ścieżki wyglądają brzydko, terrain także brzydki. Brakuje mi tu jakiegoś fajnego tarasu obudowanego od części 'roboczej'.
Salon
Nie dla pomieszczeń dwukolorowych. Podłoga wygląda tragicznie (czy ona w ogóle ma jakąś teksturę?), kanapy są słabej jakości i wyglądają nieciekawie. Stolik nie pasuje do reszty. Podobają mi się za to te regały, jednak nie ratują one całego pomieszczenia.
Łazienka
Lustro nad toaletą - naprawde? Czy dobrze widze i zlew oparłaś na omsp? Podobają mi się kolory, jednak reszta już nie. Brakuje jakichś rolet na oknach, łazienka jest zbyt pusta - nierealistyczna.
Kuchnia
Kolory ok, reszta nie. Zbyt pusto, brakuje obrazów i jakichś fajnych dodatków.
Hol
Dodałbym jakiś stoliczek, lampę i pufę, byłoby świetnie
Gabinet, pokój dziecięcy i sypialnia - ok.
Używasz mebli bardzo słabej jakości, są brzydkie (nie uzywaj mebli jednolitych, które nie mają tekstury - wyjątkiem są plastiki). Mimo wielu kolorów dom jest zimny i pusty, nijaki.
4/10
Idziesz w dobrym kierunku, czekam na dalsze Twoje prace bo liczę, że będą naprawdę dobre
Vanitas jest offline  
stare 12.07.2013, 09:54   #6
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,223
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Domek fajny, ale jak dla mnie jest zbyt pusto
Fakt, że jest funkcjonalny, bo obiektów jest mało, ale to nie znaczy, że nie da się grać w chałupach zagraconych bibelotami
Moje simy mieszkają w takich zagraconych domkach i zawsze urządzam tak, żeby nie musiały tupać nogami
No ale do rzeczy! Tak jak napisał Gin, meble są słabej jakości, a przynajmniej niektóre wyglądają nieładnie, jak ten zlew w łazience. W sypialni brakuje mi poduszek na łóżko
No i hol jest za pusty
Podsumowując, domek nie jest zły, ale mogłoby być znacznie lepiej, dlatego czekam aż pokażesz kolejny i myślę, że ocenię go o wiele lepiej
5/10
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 12.07.2013, 09:55   #7
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,500
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Cytat:
Napisał Kamis
Troszkę chyba za pusto jest w sypialni, ale reszta jest naprawdę bardzo ładna
Właśnie z sypialnią miałam problem, bo kompletnie nie miałam pomysłu jak ją urozmaicić.
Cytat:
Napisał Breath
Nie bardzo pasuje mi lustro, które wisi nad umywalką i toaletą, choć sama już nie wiem jak by to miało wyglądać.
Cytat:
Napisał Gingers
Lustro nad toaletą - naprawde?
Lustro zmieniłam po dodaniu zdjęć, bo zdałam sobie sprawę, jak to okropnie wygląda xD
Cytat:
Napisał Breath
Myślę, że fajnie wyglądałyby w przyszłości rodzinne zdjęcia na ścianach w holu.
Właśnie taki mam zamiar - dom ma być dla paru pokoleń, na wszystkich pustych ścianach powieszę rodzinne zdjęcia lub prace simki-artystki .
Cytat:
Napisał Bjork
To, do czego mogłabym się przyczepić, to, jak zauważył Kamis - dom jest "czysty", wręcz sterylny.
Zdaję sobie z tego sprawę, gdy zacznę grać rodziną to się to zmieni, bo będzie widać, że dom jest "używany".
Cytat:
Napisał Gingers
Bryła
Za prosta, za nudna. Brakuje jej jakiegoś urozmaicenia - fajnego ganku czy czegoś co przełamało by tą nudę i taką monotonnie. Elewacja jest bardzo zła, nie powinnaś nigdy robić czegoś takiego jak tutaj - takie oddzielanie poziomów wygląda tragicznie. Dużo fajniej by było, gdybyś prawą część bryły zrobiła na inny kolor niz lewą.
Z bryłą mam największy problem. Gdy staram się ją jakoś urozmaicić - nie potrafię urządzić wnętrza, zawsze wychodzi tak... dziwnie? Co do oddzielania poziomów - więcej tego nie zrobię .
Cytat:
Napisał Gingers
Ogród
Zbyt pusty, te ścieżki wyglądają brzydko, terrain także brzydki. Brakuje mi tu jakiegoś fajnego tarasu obudowanego od części 'roboczej'.
Ścieżki zostawiłam takie, bo trochę się z nimi namęczyłam, tzn. bez ścieżek wyglądało nijako, ale nie potrafiłam ich za nic zrobić .
Cytat:
Napisał Gingers
Salon
Nie dla pomieszczeń dwukolorowych. Podłoga wygląda tragicznie (czy ona w ogóle ma jakąś teksturę?), kanapy są słabej jakości i wyglądają nieciekawie. Stolik nie pasuje do reszty. Podobają mi się za to te regały, jednak nie ratują one całego pomieszczenia.
O podłodze kompletnie zapomniałam, nie wiedziałam jaką dać, kombinowałam z lustrami, ale efekt był okropny i zostawiłam taką. Zmienię ją jak najszybciej .
Cytat:
Napisał Gingers
Czy dobrze widze i zlew oparłaś na omsp?
Nie, zlew już taki był. Dopiero na zdjęciu zauważyłam, że wygląda tak... dziwnie.
Cytat:
Napisał Gingers
Brakuje jakichś rolet na oknach, łazienka jest zbyt pusta - nierealistyczna.
Tutaj ponownie ujawnia się mój największy problem - pustka. Przez wielkość łazienki nie wiedziałam, co jeszcze mogę tam postawić, żeby nie było tak pusto. Poprawię to .
Cytat:
Napisał rudzielec
Fakt, że jest funkcjonalny, bo obiektów jest mało, ale to nie znaczy, że nie da się grać w chałupach zagraconych bibelotami
Moje simy mieszkają w takich zagraconych domkach i zawsze urządzam tak, żeby nie musiały tupać nogami
Tak właściwie to prawie każdy mój dom jest zagracony Tym razem postawiłam na pustkę i źle to wyszło, ale postaram się to zmienić .
Cytat:
Napisał rudzielec
Tak jak napisał Gin, meble są słabej jakości, a przynajmniej niektóre wyglądają nieładnie, jak ten zlew w łazience. W sypialni brakuje mi poduszek na łóżko. No i hol jest za pusty
Zlew w łazience zmieniony, poduszki dodane . Co do holu to jest w trakcie remontu.

Dziękuję za wszystkie komentarze. Zdałam sobie sprawę, że moją największą zmorą jest pustka, będę robiła wszystko, by to poprawić .
__________________

Ostatnio edytowane przez Fallen : 12.07.2013 - 10:00
Fallen jest offline  
stare 12.07.2013, 11:15   #8
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,223
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Domek jest całkiem całkiem .
W przeciwieństwie do innych bryła mi się podoba. Lubię takie proste domy (szczególnie jeśli są do grania, łatwiej rozplanować pomieszczenia i je umeblować), ale jeżeli chodzi o pokrycie ścian to zgadzam się z Gingersem - takie pasy nie wyglądają dobrze (byłoby o wiele lepiej gdybyś cegłę dała na fundament i parter a na resztę ścian tynk, 1/3 cegły i 2/3 tynku, mniej więcej ). Mogłaś dodać więcej roślinności, krzaków, jakieś drzewo z przodu domu bo teraz jest trochę łyso.
Masz tendencję do łączenia bardzo wyskiej jakości dodatków z tymi najgorszymi oraz do mieszania stylu Maxis Match z tym czysto netowym. Nie zawsze dobrze to wygląda.
Właściwie to umeblowanie ne jest złe, ale w niektórych miejscach jest trochę nudno. Rozumiem, że dom ma być funkcjonalny, ale w miejscach nieużywanych przez Simów (np. na stoliku kawowym) mogłaś ustawić trochę dekoracyjnych clutterów.
Najgorszym pomieszczeniem jest kuchnia. Nudna brązowo-beżowa kolorystyka i okropne kafelki na wszystkich ścianach (w zupełności wystarczyłoby gdybyś położyła je tylko za blatami) nie wyglądają dobrze.
Ogólnie to wydaje mi się, że cała 'podstawa' domu (meble i ich rozmieszczenie) jest całkiem niezła. Trzeba by tylko wszystko trochę dopieścić i ocieplić. Za ten dom daję 6-7/10 (no powiedzmy, że takie 6,5 ) i czekam na kolejne projekty
__________________
Shiver jest offline  
stare 27.07.2013, 18:24   #9
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

Domek Oliwki! A jaki fajny się wydaje... ^^
Ta cegła z bryły troszkę przekombinowana, ale nie jest źle. Bardzo fajny secik okien i drzwi! Aż się chyba za nim rozejrzę...
Brakuje mi jakiejś wyższej roślinności przed domkiem, bo tak pusto jest! http://modthesims.info/d/90875 - to z pewnością przyda się Tobie i nie tylko
BARDZO ŁADNY SALON! Sama bym taki urządziła! Jest prosty, ciekawy, a przy tym nieprzekombinowany. Ciekawy pomysł z firankami, aczkolwiek nie mogę się oprzeć wrażeniu, że na stołku powinno coś leżeć xD
Łazienka równie piękna! Dodałabym tylko stojący wieszak na ręczniki :>
Kuchnia jestem natomiast zawiedziona! Zacznijmy od dziwnego kombo maszyna do kawy+fotelik dla dziecka. Nie, nie nie!!!
Tapety i podłogi nietrafione, podobnie zresztą jak jasny blat przy ciemnej szafce. Powinno być na odwrót.
Nie lubię tej lodówki Sprawia wrażenie więżenia, gdzie jedzenie odsiadują wyrok Gdzie simy myją naczynia? Dlaczego poza tą biedną roślinka nie ma ŻADNYCH dekoracji!?
W holu nic nie ma. Pustka jak najbardziej na minus.
Gabinet - roślina do rogu i byłoby zupełnie fajnie!
Pokój dziecięcy faktycznie nie wyszedł. Nie miałaś na niego pomysłu i to widać. Za dużo dzikiego różu, roślina przesadzona (taka sprawdziłaby się na dworze...)
Sypialnia pusta, no i szafki przy łóżku za wysokie... Kolorystyka tez nie do końca mi odpowiada.
Jakieś rzuty? Nie?
Ogródek bardzo prostu i bardzo mi się to podoba

Myśl więcej, nie rób wszystkiego za jednym zamachem, a będzie tylko lepiej
5,5/10
Liv jest offline  
stare 25.08.2013, 19:29   #10
Matti93
 
Avatar Matti93
 
Zarejestrowany: 25.06.2007
Skąd: Warszawa
Wiek: 31
Płeć: Mężczyzna
Postów: 242
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ulica Miejska 123

z zewnątrz całkiem fajny, wnętrze też moim zdaniem ok, poza kuchnią, to pomieszczenie jest straszne, te płytki jak z łazienki no i pusto strasznie, to samo hol, pustka. A reszta tak jak mowilem, ok. 5,5/10
__________________
Wake me up when september ends
Matti93 jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023