Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.07.2013, 17:28   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie RMS Olympic

No tak, jak zwykle swoje pierwsze fotostory zrobiłem począwszy od zrobienia kilku co ważniejszych lokacji. Jak w przypadku Alice Waters pomieszczenia robiłem całe, ale w końcu tylko ich niewielka część jest widoczna na zdjęciach. Dlatego też uznałem, że znowu zrobię temat, w którym zamieszczę to, co nie było całkiem widoczne w fotostory:

---

Zaczniemy więc od pierwszego pomieszczenia widzianego w "Maskaradzie", Czytelnię Pierwszej Klasy. Jest to pomieszczenie, które służyło za alternatywę palarni dla kobiet. Mogły tam usiąść, poczytać bądź porozmawiać, pisać listy.





Z tego pomieszczenia wychodziło się na długi korytarz, którego koniec otwierał się na klatkę schodową, taką samą jak na siostrzanym statku Olympica - Titanicu. Klatka ta była połączeniem najróżniejszych stylów architektonicznych takich jak angielski William & Mary czy Ludwik XIV.







Jednakże to nie piękne sale są najważniejsze na tym transatlantyku, tylko jego kabiny, które jak na początek XX wieku były pierwszorzędnym przykładem luksusu.









A na koniec, na pożegnanie, pokażę zdjęcie typowej damy salonów, zajmującej jedną z tych kabin. Jej imię brzmi Jennifer McQuillen(by Liv) i podróżuje tym statkiem wraz ze swoją przyjaciółką, Lynette Leatherby.





I to wszystko. Mam nadzieję, że choć trochę podobał się wam mój drobny pokaz statku. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak to wygląda w samym fotostory - zapraszam do tematu.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 03.07.2017 - 21:20
Caesum jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.07.2013, 17:46   #2
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,223
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Wróciłeś!!! Może to dziwnie zabrzmi, ale naprawdę nie wiesz jak ja się cieszę!
A pomieszczenia są piękne, stylowe i dopracowane w stu procentach, za schody na piętro dam się pociąć na kawałki!
Musisz mi napisać skąd je masz, bo od tego zależy moje życie xD
Cóż ja jeszcze mogę napisać... Z tej radości chyba odebrało mi mowę
Nareszcie coś się ruszyło na forum

Czekam na dalsze pomieszczenia, a FS będę czytać na pewno! Wiem, że miałam skomentować jeszcze na blogu, no ale gdzieś ten czas mi nie pozwolił, postaram się to wynagrodzić i napisać komentarz najpóźniej jutro

No i simka jest wyjątkowo śliczna i delikatna! Bardzo pasuje do tamtych czasów, duży plus Livciu!
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 05.07.2013, 22:24   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Schody? Ach, oczywiście! Schody oraz parę innych rzeczy znalazłem na forum Ancient Dreams, o tutaj:
http://ancientdreams.heavenforum.org/login

Trzeba jednak się zarejestrować by mieć dostęp. Ogólnie to większość przedmiotów jeśli nie jest dziełem cashcrafta(którego obiekty do TS2 są za darmo na TSR!), to powinny być do znalezienia właśnie tam.

No i cieszę się, że pomieszczenia się podobają! A jeszcze bardziej cieszę się, że pamiętasz o moim fotostory.
Caesum jest offline  
stare 06.07.2013, 03:38   #4
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: RMS Olympic

NO wow.

PO pierwsze bardzo dobre dodatki z sieci. Perfekcyjnie wykonane.
Po drugie, co za dobór mebli Świetne wyczucie rozmieszczenia.
Po trzecie - sama miałam odlot na podobne pomieszczenia grając jeszcze w 2.

Po prostu mi się bardzo podoba.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 07.07.2013, 00:33   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Ooo, miło mi zobaczyć, że i Tobie się podoba!

Co do rozmieszczenia, to muszę zaznaczyć, że w kilku przypadkach trzymałem się rozstawienia mebli podobnego jak na samym statku, można to zauważyć np. w czytelni pierwszej klasy, na statkach serii Olympic znanym jako Reading & Writing Room:
Caesum jest offline  
stare 07.07.2013, 10:09   #6
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Piękne pomieszczenia! Dawno nie oglądałam Titanica, ale, z tego co pamiętam, schody rzeczywiście są bardzo podobne to tych z filmu. Bordowa sypialnia jest po prostu idealna!
revallsay jest offline  
stare 12.07.2013, 11:25   #7
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,500
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Jeny, Caesum! Jesteś mistrzem! :3
Zgadzam się, bordowa sypialnia jest idealna. Bardzo dobre dodatki, klatka schodowa od razu skojarzyła mi się z Titanicem, jeszcze przed przeczytaniem. Czytelnia idealnie odzwierciedlona.
Odebrało mi mowę . FS na pewno będę czytać .
__________________
Fallen jest offline  
stare 18.07.2013, 15:20   #8
Seraf
 
Avatar Seraf
 
Zarejestrowany: 17.07.2013
Płeć: Mężczyzna
Postów: 20
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

O ho ho, ktoś włożył sporo pracy w robienie tych dodatków Ale do rzeczy, ja na simowe warunki to wyszło Ci to pierwszorzędnie. Czytelnia - pięknie, lekkie pomieszczenie takie jak widoczne na zdjęciach.
Wielkie schody - tu chyba nie muszę mówić że jest świetnie. Tylko drobna poprawka - Ludwik XIV
Kabiny - rozpoznaję zdaje się salonik Strausów z pokładu C, i salonik w stylu Adamów z pokładu B. Oba bardzo ładnie odwzorowane. Kolejna jest jedna ze specjalnych kabin, też świetnie zrobiona.

Ale nie daj się oszukać, te odpicowane kabiny były tylko "specjalną" częścią kabin pierwszej klasy. Reszta wygladała bardzo podobnie do kabin klasy drugiej
Seraf jest offline  
stare 18.07.2013, 16:06   #9
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Wielkie schody - tu chyba nie muszę mówić że jest świetnie. Tylko drobna poprawka - Ludwik XIV
Poprawione!

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Kabiny - rozpoznaję zdaje się salonik Strausów z pokładu C, i salonik w stylu Adamów z pokładu B. Oba bardzo ładnie odwzorowane. Kolejna jest jedna ze specjalnych kabin, też świetnie zrobiona.
Tak, salon w stylu Ludwika XIV z pomieszczenia C-56(później C-62). Co do pokoju w stylu Adamów - właściwie jest to kabina C-58(później C-64), czyli jeden z pomieszczeń "apartamentu milionerów". W ogóle, jest to chyba jedno z moich ulubionych pomieszczeń, a zaraz potem pokój w stylu Starym Holenderskim(na którym wzorowałem się tworząc ostatnie pomieszczenie)

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Ale nie daj się oszukać, te odpicowane kabiny były tylko "specjalną" częścią kabin pierwszej klasy. Reszta wygladała bardzo podobnie do kabin klasy drugiej
Ale ta specjalna część również zajmowała całkiem wiele, w końcu przechodziła przez cały statek od głównej klatki schodowej do tylnej. Te gorszej jakości były chyba tylko te w części dziobowej + na pokładzie E(choć tu nie mam pewności, z planów wynika inaczej)?
Zresztą, trzeba pamiętać, że nawet w przypadku tych gorszych kabin statki z linii "Olympic" wciąż były lepsze pod względem wygody niż inne statki. W drugiej klasie każdy miał swoją kabinę, stołówka była ta sama co pierwszej klasy i nawet mieli bibliotekę, która była w tamtych czasach swego rodzaju ewenementem. Ba, nawet trzecia klasa była pod tym względem lepsza, ich kabiny były znacznie lepiej urządzone niż te na innych statkach.

No i w ogóle cieszę się, że ci się podoba. <3

A odpowiadając na twój avatar, yes please!

Ostatnio edytowane przez Caesum : 18.07.2013 - 16:24
Caesum jest offline  
stare 18.07.2013, 16:53   #10
Seraf
 
Avatar Seraf
 
Zarejestrowany: 17.07.2013
Płeć: Mężczyzna
Postów: 20
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Tak, salon w stylu Ludwika XIV z pomieszczenia C-56(później C-62). Co do pokoju w stylu Adamów - właściwie jest to kabina C-58(później C-64), czyli jeden z pomieszczeń "apartamentu milionerów". W ogóle, jest to chyba jedno z moich ulubionych pomieszczeń, a zaraz potem pokój w stylu Starym Holenderskim(na którym wzorowałem się tworząc ostatnie pomieszczenie)
Ah czyli jednak to nie jest salonik Straussów Pokład i pozycja te same ale nie ta strona statku. To samo z drugą kabiną, właściwie mogłem zorientować się że to nie salonik po umeblowaniu typowym dla kabiny A kabinę w stylu Old Dutch rozpoznałem od razu po tapecie której wzór nawet kiedyś zacząłem malować ;D Jeszcze raz więc gratulacje za uchwycenie charakteru pomieszczenia.

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Ale ta specjalna część również zajmowała całkiem wiele, w końcu przechodziła przez cały statek od głównej klatki schodowej do tylnej. Te gorszej jakości były chyba tylko te w części dziobowej + na pokładzie E(choć tu nie mam pewności, z planów wynika inaczej)?
Zresztą, trzeba pamiętać, że nawet w przypadku tych gorszych kabin statki z linii "Olympic" wciąż były lepsze pod względem wygody niż inne statki. W drugiej klasie każdy miał swoją kabinę, stołówka była ta sama co pierwszej klasy i nawet mieli bibliotekę, która była w tamtych czasach swego rodzaju ewenementem. Ba, nawet trzecia klasa była pod tym względem lepsza, ich kabiny były znacznie lepiej urządzone niż te na innych statkach.
Zauważ że kabin specjalnych czyli tych zaprojektowanych w jakimś stylu było zdaje się ~75 podczas gdy wszystkich kabin pierwszej klasy 370 (nie liczyłem saloników ani kabin drugiej klasy które mogły zostać przekształcone na poczekaniu w klasę pierwszą). Ale to prawda że jeśli chodzi o miejsce specjalne kabiny zajmowały całe śródokręcie na pokładach B i C Natomiast reszta kabin 1 klasy była rozsiana po pokładach od Łodziowego do E.

Oczywiście, chodziło mi tylko o to że np. wystające rury w kabinie pierwszej klasy nie były w tamtym czasie niczym niezwykłym. Nie wszystkie kabiny tam były wyłożone boazerią i złoconymi ozdobami

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
No i w ogóle cieszę się, że ci się podoba. <3

A odpowiadając na twój avatar, yes please!
http://i.imgur.com/EdjYGZF.jpg



Libby edit: Nie cytujemy z obrazkami!

Ostatnio edytowane przez Libby : 18.07.2013 - 17:00
Seraf jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023