Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.07.2012, 10:24   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Claridge's

Często robiąc pomieszczenia do mojego fotostory staram się dopracować je w każdym szczególe. Przeważnie jednak na samych screenach widać ich tylko małą część, a niektóre pomieszczenia są całkowicie pomijane. Prawdopodobnie nie wyrobię się w tym miesiącu z nowym odcinkiem, więc Larandil wpadła na pewien pomysł, który mi się spodobał. Tak więc zapełnię tą lukę screenami z tego, nad czym ostatnio pracuję do mojego fotostory, czyli nad hotelem Claridge’s w Mayfair, w centrum Londynu.


Claridge’s zostało otwarte w 1812 roku pod nazwą „Mivart’s Hotel”. W 1854 roku budynek został sprzedany panu i pani Claridge, właścicielom hotelu obok, którzy połączyli oba lokale. Hotel Claridge’s często nazywany jest „przedłużeniem Buckingham Palace”, co najpewniej ma związek z tym, że od czasu pierwszej wizyty królowej Wiktorii Claridge’s jest często odwiedzane przez rodzinę królewską.








W 1929 roku Hotel Claridge’s przeszedł proces przebudowy, podczas którego wiktoriańskie wnętrza zostały odnowione w stylu Art. Deco. Po wejściu do budynku oczom gościa ukazuje się jasny, rozległy hol, z którego przez ozdobne łuki można przejść do restauracji.






W Claridge’s liczy się zarówno jakość jedzenia, jak i otoczenia w jakim się je kosztuje. Wysokie sklepienie, ozdobne kolumny i prostota detali wskazują na rozmach, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości wnętrza. Oczywiście to tylko jedna z wielu sal czy barów, jakie znajdują się w Claridge’s.






Po udanym dniu warto by odpocząć w swoim apartamencie. Claridge’s oferuje najróżniejsze style, począwszy od nowoczesnego Art. Deco a zakończywszy na stylu Ludwika XIV. Jeśli ktoś nie lubi Art. Deco, z pewnością wybierze powstały w latach 90tych XIX wieku styl Art. Nouveau. Zaokrąglone kształty, bogactwo detali i paleta kolorów to wszystko, czego znudzony nowomodną prostotą gość by chciał.




Przed snem warto się umyć, dlatego zanim gość zawinie się w kołdrę, zachodzi jeszcze do jasnej, wiktoriańskiej łazienki. Bogato zdobione kafelki nadają wnętrzu bogactwa, zaś prosta wanna i umywalka utrzymują lekkość pomieszczenia. Wanna, ustawiona pod wykuszem, daje możliwość rozglądania się po Brook Street, będąc jednocześnie ukrytym za firankami.




Po kąpieli najwyższa pora na odrobinę snu. Ciemna zieleń, brązowe meble i podwójne łoże to idealne miejsce, by zakryć się kołdrą i spać snem sprawiedliwego. Przy oknie stoi bogato zdobiona toaletka w razie, gdyby potrzeba było uczesać włosy czy nałożyć makijaż.

I to wszystko. Mam nadzieję, że chociaż trochę się podobało.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 03.07.2017 - 21:15
Caesum jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.07.2012, 10:46   #2
alpherainn
 
Zarejestrowany: 16.07.2012
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc
Płeć: Mężczyzna
Postów: 312
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Claridge's

Ten dom jest cudowny. Świetnie połączyłeś style, uwielbiam secesyjny.
Styl barokowy połaczony z rokokowym dają piękne i wyraziste wnętrza.
Najbardziej podoba mi się ostatnie pomieszczenie.

Świetny hotel - 10/10
__________________
Det brinner i bröstet, varje gång, varje gång du ser på mig.
Det brister i rösten varje gång, varje gång jag säger ditt namn.
alpherainn jest offline  
stare 18.07.2012, 10:59   #3
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 2,259
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Claridge's

WOW.
Osobiście nigdy mnie nie ruszały budowle w tym stylu, ale ta ma niesamowity charakter. Wszystko dopracowane w każdym szczególe, po prostu idealnie. Chłodne, typowe dla takich budynków hole przechodzą w ciepłe i przytulne apartamenty, w życiu bym nie pomyślała, że komukolwiek może udać się takie połączenie, a jednak wygląda to świetnie w twoim wykonaniu.
Świetny projekt, 10/10
__________________

Meryam jest offline  
stare 18.07.2012, 11:16   #4
Spectrum
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Claridge's

Niesamowite.

Jestem pod wrażeniem jak zachowałeś w tym projekcie klimat Londynu.

Bryła jest świetna, wnętrza jeszcze lepsze.

Jestem pod wrażeniem =)

10/10
 
stare 18.07.2012, 13:28   #5
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Claridge's

Łooo, świetny projekt. Bardzo mi się podoba, świetnie odzwierciedliłeś wszystkie style, jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystkie wnętrza są takie dystygnowane jak przystało na hotel na najwyższym standardzie w centrum Londynu. 10/10!
FresH jest offline  
stare 19.07.2012, 00:03   #6
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Claridge's

Wow, cztery komentarze i wszystkie 10/10, to jest wyraźny sukces. Naprawdę cieszę się, że wam się podoba bo ja, szczerze mówiąc, gdybym miał jak, to jeszcze wiele rzeczy bym poprawił, w tym wejście do restauracji.

Ale jeśli w tak krótkim czasie dostałem tyle pozytywnych komentarzy, to może powinienem spróbować kiedyś zrobić wersję do pobrania. Choć nie wiem, czy by się nadawała, bo już sam hol powoduje u mnie lekki spadek fps. No cóż, pomyśli się.
Caesum jest offline  
stare 19.07.2012, 00:11   #7
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,343
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Claridge's

To... Jest .... PIĘKNE. *w*
Doskonałe pod każdym względem...
Ale, (tak, mam ale) jeżeli to hotel, dlaczego nie pokażesz pokoi?
Chciałbym je zobaczyć... RECEPCJA, też przydaje się w hotelach. :3

Ale te moje ale nie zmienia faktu, że ocena wynosi 10/10 :3
__________________
Lubie jest offline  
stare 19.07.2012, 10:40   #8
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,442
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Claridge's

Woow, ale przepięknie! Z zewnątrz wygląda bardzo realistycznie. W środku równie ładnie. Takie przestronne wnętrza i widzę maxisa. :>
Chętnie obejrzałbym inne pomieszczenia.
kalafjor jest offline  
stare 19.07.2012, 11:50   #9
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Claridge's

Na pierwszym zdjęciu, miałam wrażenie, że to jest prawdziwy budynek.
Tak jak powiedzieli wcześniej bardzo realistyczne, ładne, stylowe kolory użyte w środku, jednak brakuje mi zdjęć pokoi typu sypialnie albo recepcja.
9/10
__________________
Psychosis jest offline  
stare 20.07.2012, 10:32   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Claridge's

Więcej zdjęć, no ;(

Cudeńko Styl wnętrz ich ujmująca prostota bardzo do mnie przemawiają Chętnie bym się wybrała do takiego hoteliku - niekoniecznie będąc bogatą damą 100 lat wcześniej (tzn. bogatą musiałabym być i tak, bo to wszystko pewnie w kij drogie xD)

10/10
Liv jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023