Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.11.2004, 13:44   #1
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Meg
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
Zależy jaki masz procesor.
Jeśli w miarę "współczesny" (1GHz i więcej) to wystarczy Radeon9600PRO (wbrew pozorom to uboższa wersja Radeona9600) za około 290PLN. Albo GF FX5600 (tylko NIE wersja "SE") nieco droższy od Radeona. Obie karty w wersjach przynajmniej 128MB/ 128bit (wersje 64bitowe są beznadziejne, naprawdę).
Jeśli masz procesor >3GHz , to wystarczy GF FX 5200 SE albo Radeon9250.
Jest jedno "ale" - przy mniej niż 256MB RAM i starym (wolnym) dysku gra i tak będzie się strasznie długo "doładowywać" (na początku i przy każdej zmianie planszy - np. wyjazd do miasta).

Zresztą wszystko zależy od tego co to jest dla ciebie "płynnie" .... znam takich którzy grają na sprzęcie który wyświetla 3-7 FPS i twierdzą że "chodzi świetnie, bez zacięć". Dla mnie minimum to 25-30 FPS (więcej oko ludzkie i tak nie jest w stanie zarejestrować), ale na dowolnej planszy i z co najmniej 10 simami w użyciu.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.11.2004, 13:45   #2
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Meg
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
Karta graficzna nie musi być jakaś super wymyślna - wystarczy, żeby była obsługiwana przez grę i najlepiej, żeby miała 128MB pamięci. W TS2 większe znaczenie ma RAM i procesor.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 14:02   #3
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adziczka
Pentium 2 3 GHz, 1GB, ATI Radeon 9800: działanie: płynne, ocena: 5+
Miało być "Pentium 4 "

Ja tylko dodam że GF4 MX440SE(64bit) = GeForce2 MX400 (GF2 MX 200 jest słabszą kartą)
a GF4 MX440SE(128bit) = GeForce2 Ultra ("Ultra" jest szybsza od "Pro")
Gra bardzo ładnie chodzi na kartach GeForce4 Ti 4x00, ale one są praktycznie nie do kupienia w tej chwili (a jak już, to cena zabija).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 15:27   #4
Shavonda
Guest
 
Postów: n/a
Blush

Cytat:
Napisał Sims0maniak
Miało być "Pentium 4 "

Ja tylko dodam że GF4 MX440SE(64bit) = GeForce2 MX400 (GF2 MX 200 jest słabszą kartą)
a GF4 MX440SE(128bit) = GeForce2 Ultra ("Ultra" jest szybsza od "Pro")
Gra bardzo ładnie chodzi na kartach GeForce4 Ti 4x00, ale one są praktycznie nie do kupienia w tej chwili (a jak już, to cena zabija).
To mówisz że Nivida GeForce4 Mx 440 jest najgorszą kartą:1smutny: .Wątpie ja myśle że jest bardzo dobra kartą A simsy 2 mi dobrze chodzą i wymagania graficzne mam na ful oprucz wygładzania krawędzi.


  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 15:42   #5
bandito
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja mam ultre ale na laptopie :\ jak chcesz to mi nie wierz że mam 128bit ale mam serio jaką karte polecacie powiedzmy do gry co ma gigantyczne wymagania np:doom 3
ps:ale to radeon ma 128
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 16:29   #6
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bandito
[...] jaką karte polecacie powiedzmy do gry co ma gigantyczne wymagania np:doom 3
Zdziwisz się, ale wymagania obu gier wcale tak mocno się nie różnią. Gorzej jest np. z grą "Far Cry" ( http://www.benchmark.pl/artykuly/tes.../strona-1.html --- żeby nie było że sam to wymyśliłem, ale sprawdzałem)
Według ID Software (autorzy Doom3) wystarczy :
procesor Pentium 4 1.5 GHz lub Athlon XP 1500+,
384 MB RAM i
karta graficzną Radeon 9000
lub GeForce 4 MX
Wymagania Sims2 masz tam:
http://thesims2.ea.com/help/detail.php?help_id=21
Mowa o wymaganiach minimalnych - to nie znaczy że na takim sprzęcie da się grać przy ustawieniach "high" wszystkich opcji graficznych. Praktycznie różnica pomiędzy Sims2 a Doom3 polega na tym, że gra Doom3 wymaga duużo więcej niż 20FPS żeby dało się w nią grać. A Sims2 sprawiają wrażenie płynnej animacji już przy 20-25FPS (w "strzelance" przy takim wyświetlaniu giniesz zanim zobaczysz przeciwnika).
Obie gry były (+/-) tworzone pod te same wymagania sprzętowe, a różnice w wynikają raczej z samego charakteru (typu) gry niż z wymagań "silnika" graficznego.

Poczytaj:
http://www.benchmark.pl/artykuly/tes.../strona-4.html

Ostatnio edytowane przez 35C4R00N : 28.11.2004 - 18:43
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 11:06   #7
Tomekb90
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mam problem ;( jak wchodze w dzielnice the sims2 to drzewa są choćby pokryte gazetami. Wszyscy tak mają na mojej płytce ale dowiedziałem sie ze mój kumpel coś ściągnoł jakiegos patcha czy cos takiego i wszytko było ok. Pomużcie mi plis pozdro Tomek.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 14:04   #8
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Moja karta graficzna to GeForce FX oparta na nVIDII, ale gra nie działa, działa tylko warsztat. Podejrzewam ze płyta jest zepsuta (taką mi sprzedali), ale poczekam, bo jutro koleżanka przyniesie mi swoje sims2 i wtedy spróbuję zainstalować jej płytki, przez co dowiem się, co nie gra. Bo wątpie, żeby nowiutka karta z wszystkimi sterownikami szwankowała.. ale warsztat to działał śpiewająco.. tylko sama gra zawieszała się przy tym "EA Games - Challenged everything".
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 16:35   #9
Maru
Guest
 
Postów: n/a
Post Pomocy!!!!!!!

Mam karte graficzna 32MB GeForce ,620 MB ramu i chodzi mi okropnie źle co jest? ludzie pomocy ,najlepiej jakby w pomocy mi brali udzial tylko znawcy ktorzy wiedza jak ten problem rozwiazac acha jeszcze do tego mam ustawione detale na niskie heh a co najciekawsze to nic nie daje gram 1 dzien przez 1 lub 2 ;/
help
pozdroooo
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023