Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.03.2008, 21:51   #11
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

ok dzięki, jutro się za to zabiorę bo dziś już jest późno : )
Simsy o dziwo mi się nie tną, po prostu nagle podczas gry (jak pogram trochę dłużej) pojawia się ten niebieski ekran z klepsydrą...
tak, mam monitor lcd, jutro jeszcze zmienię częstotliwość odświeżania w simsach (bo mam 70) i dam znać ;d

bardzo dziękuję : )
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.03.2008, 11:11   #12
*miki2207*
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Pierwsza rzecz to sterowniki. Zainstaluj najnowsze.
Jeśli to nie pomoże radzę przyjżeć się temperaturze na karcie graficznej. Do tego jest zakładka w programie sterującym. Bardzo możliwe, że karta nie ma swojego chłodzenia (wiatraczka) i podczas gry temperatura na niej tak wzrasta, że karta przestaje funkcjonować. To bardzo częsty problem ze starszymi kartami graficznymi i grą sims2 (oj ma ona wymagania co do karty graf.... a ta musi nieźle się napracować by je spełnić )
Pozdro
miki
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.03.2008, 09:59   #13
Spoon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Witam ja mam podobny problem ale tylko z dodatkiem Nocne życie.Gram normlanie po chwili nie widać sima mojego robi sie czarny obraz gra sie wyłącza i restartuje sie komp.I wyskakuje jakiś ekran niebieski i coś tam pisze ale nie wiem co bo szybko sie wyłącza.Prosze o pomoc bo gram od niedawna i bardzo mi sie gra podoba.Dodam że sterowniki do karty mam najnowsze a mam katre GF8600GT 256MB

Ostatnio edytowane przez Spoon : 28.03.2008 - 10:27
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.03.2008, 17:51   #14
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Cytat:
Napisał Spoon
Witam ja mam podobny problem ale tylko z dodatkiem Nocne życie.Gram normlanie po chwili nie widać sima mojego robi sie czarny obraz gra sie wyłącza i restartuje sie komp.I wyskakuje jakiś ekran niebieski i coś tam pisze ale nie wiem co bo szybko sie wyłącza.Prosze o pomoc bo gram od niedawna i bardzo mi sie gra podoba.Dodam że sterowniki do karty mam najnowsze a mam katre GF8600GT 256MB
Na początek ustal treść niebieskiego ekranu. Aby komputer nie restartował się sam kliknij prawym klawiszem myszy na ikonce "Mój Komputer", wybierz "Właściwości" następnie zakładkę "Zaawansowane". Tam zwróć uwagę na tekst "Uruchamianie i odzyskiwanie". Wejdź w "Ustawienia". Tam zobaczysz "Awaria systemu". Odznacz "Automatycznie uruchom ponownie". To tyle.
Zacznij grać w Simsy i zaczekaj na niebieski ekran. Teraz powinien być do odczytania. Zwróć uwagę jaki plik wywołuje błąd.

Dodatkowo sprawdź temperaturę karty graficznej jeśli jest taka możliwość. Najlepiej programem RivaTuner czy Everest.
Czy kartę masz podkręcaną?
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2008, 00:08   #15
Spoon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Karty ani procka nie mam podkręconego.to że kompa nie restartuje dało tylko tyle że komp sie nie wyłącza i nie wychodzi z gry.I jak gram to po chwili pojawiają mi sie czarne lub kolorowe paski po całym ekranie.A jak wyjde z gry to mam przyróconą starą rozdzielczośc nie wiem czemu
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2008, 10:39   #16
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Jaki system operacyjny? Jeśli XP to do niego stabilny sterownik w wersji 169.21. Dla pewności: czy masz zainstalowany DirectX 9c?
Jak z temperaturą? Co jest napisane na niebieskim ekranie?
Ludzie na innych forach piszą, że taki problem może wywoływać zbyt słaby zasilacz. Karta dostaje za mało prądu podczas wysiłku.
W innych grach też tak jest?
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2008, 11:02   #17
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

ok, dopiero teraz zabrałam się za te sterowniki.
ściągnęłam je lecz nie wiem jak je usunąć, tzn nie jestem pewna a że mam talent do psucia to proszę o pomoc ;p
czy do odinstalowania sterowników muszę wejść start->panel sterowania->dodawanie lub usuwanie programów->usuń nvidia drivers? czy jakoś inaczej?

z góry dzięki : )
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2008, 12:13   #18
Spoon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Mam windows XP i własnie te sterowniki.DirectX 9.0c mam najnowszy zainstalowany.Niebieski ekran już sie nie pojawia tylko te paski czarne i kolorowe.Gram już dośc długo w simsy i nie miałem tak nigdy teraz sie to pojawiło dopiero.A gdzie sie sprawdza temperature karty w programie Rivatuner ?

centaurea dokłądnie tak potem restart kompa zainstaluj nowe sterowniki znowu restart kompa i powinno być ok
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2008, 21:34   #19
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

zainstalowałam i wszystko póki co jest ok, ale problem ten pojawia się gdy pogram dłużej a na to nie miałam jeszcze czasu ;>

nie mniej jednak dziękuję wszystkim za pomoc ;x
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2008, 16:20   #20
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: niebieski ekran i klepsydra

Cytat:
Napisał Spoon
A gdzie sie sprawdza temperature karty w programie Rivatuner ?
Main >>> Target Adapter >>> Customize >>> Ikonka "Hardware Monitoring"
Może daj screena tych pasków. Jeszcze napisz czy w innych grach jest tak samo.
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023