Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.12.2005, 18:34   #1
UnknowN
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Zmiana obrazków w panelu okolic.

Nie jest to 100% tego czego szukacie, ale może się przydać.

Gdy tworzymy nową okolicę ma ona ochydny obrazek. Możemy sobie z tym poradzić na 2 sposoby.
1.
No więc, gdy tworzymy nową okolice pojawia nam się dziwaczny obrazek. Jak temu zaradzić??
Tworzymy nową okolicę, czyba, że już ją mamy. Wchodzimy, robimy zdjęcie. Następnie wychodzimy z gry. Wchodzimy do folderu:


...\Moje dokumenty\EA Games\The sims 2\Neighborhoods\(numer okolicy. Jeśli jest to pierwsza nasza stworzona okolica - N004)Storytelling

i wyciągamy z tamtąd prawdopodobnie jedyny obrazek przedstawiający naszą okolice (Ważne, by nazwa tego pliku zaczynała się od snapshot_ bo pliki z innym początkiem są mniejsze). Otwieramy teraz ten plik w edytorze zdjęć np. Paint. Po otwarciu nic nie zmieniając zapisujemy plik z końcówką .png (w Paincie trzeba ręcznie wpisać końcówkę pliku, czyli w okienku nazwy wpisujemy N004_Neighborhood.png)o nazwie (N004 - przykładowy numer okolicy) N004_Neighborhood w katalogu:


...\Moje dokumenty\EA Games\The sims 2\Neighborhoods\(numer okolicy)
Program powinien nas zapytać czy chcemy nadpisać obrazk. Zgadzamy się
I mamy obrazek okolicy w panelu wyboru okolicy.

2.

I sposób na filmik. Nie, nie filmik z NASZEGO otoczenia, lecz jednego z maxisowskich otoczeń. To znaczy można mieć w naszej okolicy filmik z Miłowa, Dziwnowa lub Weroni.
Najpierw wybieramy filmik, który mamy zamiar wykorzystać. Dla przykładu użyjemy filmiku z Miłowa. Jeśli chcemy inne, zamiast N001 używamy:

N002 dla Dziwnowa
N003 dla Werone
Wchodzimy do katalogu:
...\Moje dokumenty\EA Games\The sims 2\Neighborhoods\N001
i wyciągamy plik o naziwe
N001_Neighborhood.reia
Kopiujemy do da nasze okolicy (tak jak wyrzej jeśli nasza pierwsza - N004)
Zmienamy początek nazwy z N001 na numer naszej okolicy, np. N004.
I cieszymy się filmikiem z Miłowa w naszej okolicy. Tak samo można postąpić z innymi okolicami, które mają plik .reia.

Koniec. Obie zasady opracowałem sam, bez pomocy innych poradników itp. U mnie działają.
UWADA!! Jeśli ktokolwiek wie coś o plikach .reia nie sią do mnie zgłosi!! Może da się umieszczać WŁASNE filmiki z widoku okolicy??
Jakiekolwiek niejasności wyjaśniam niżej.

Ostatnio edytowane przez UnknowN : 30.12.2005 - 19:38
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023