Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.06.2013, 19:55   #1
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Dom nr dwa [BRAK ZDJĘĆ]

Oto drugi domek. Budowałam już nie patrząc na finanse
Domek jest zbudowany dla Iaga i czeka aż ten zarobi na tyle dużo simlonetów, aby sobie na niego pozwolić. Kosztuje on nie bagatela $108 336! Składa się z dwóch pięter; dwóch małych balkonów; 2 łazienek, kuchni oraz 5 pokoi. Na zewnątrz jest ogródek oraz patio. Mam nadzieję, że ten już wam się spodoba



Czekam na oceny

Ostatnio edytowane przez Charionette : 01.02.2015 - 21:14
revallsay jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.07.2013, 07:20   #2
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

No, domek jest fajny. Salon tym bardziej - wydaje się taki przytulny i rodzinny. Za to nie podoba mi się łazienka :/ Taka, pusta. W sypialni rodziców zmieniłbym lapmę i tapetę Ogólnie tak to wszystko ładnie. I fajnie Takie 8.5/10.
__________________
whatever
scavo jest offline  
stare 04.07.2013, 18:58   #3
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

dziękuję za ocenę
revallsay jest offline  
stare 04.07.2013, 19:04   #4
Kamis
 
Avatar Kamis
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Polska ^^
Płeć: Kobieta
Postów: 1,019
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

Bardzo ładny dom Ciekawa bryła i dookoła co najważniejsze nie jest pusto.
Ładne dodatki z internetu, nie tzw. "fajans"
Ale zgodzę się z scavo - łazienka nie bardzo, taka pusta :C
__________________
Simy by Kamis [new 15.04.2011]

Życie pisze swój scenariusz, nieważne jakie były plany.
Kamis jest offline  
stare 07.07.2013, 10:14   #5
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

Chyba rzeczywiście łazienka jest brzydka Ale i tak dziękuję za ocenę
revallsay jest offline  
stare 20.07.2013, 18:06   #6
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

A ja się wtrącę z kilkoma radami.

Zdjęcia do prezentacji najlepiej jest robić w trybie życia bądź budowania z włączonym narzędziem malowania terenu - dzięki temu unikasz mało estetycznych kratek, które wpływają na ocenę pracy.

Po drugie - zdjęcia jest dobrze robić z włączonymi światłami - teraz właściwie wszystkie pomieszczenia wyglądają buro i ponuro.

Bardzo podoba mi się bryła - jest jednocześnie prosta i ciekawa.
Podoba mi się także rozmieszczenie pomieszczeń i mabli (choć mam drobną uwagę, że chyba przy stole kuchennym z tak odsuniętymi krzesłami, żaden sim nie może usiąść). A dla mnie funkcjonalność domków jest ważna.
Fajnie pomyślana sypialnia, choć dodałabym tam jeszcze kilka rzeczy, by ją bardziej "zamieszkać" i by stała się przytulniejsza. Łazienki są OK, choć bardzo "ubogie" w wystroju. Przydałyby się jakieś ozdoby.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 21.07.2013, 10:50   #7
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

Również dziękuję a wypowiedź. Jak będę robiła zdjęcia osiedla, to zrobię z trybu życia.

Co do stołu z krzesłami - planuję trochę przemeblować domek i będę miała na uwadze wychwycony prze Ciebie problem
revallsay jest offline  
stare 27.07.2013, 17:45   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

Pierwsze, co rzuca mi się w oczy, to te białe kwiatki. Komu by się chciało spędzać pół dnia na podlewaniu ich? (szczególnie gdy jest taka susza jak teraz).
Dziurawy płot widzę
Całe szczęscie, że jest chociaż wysoki!
Co do bryły - nie podoba mi się to ziele nad oknami parteru. Jak pewnie wiesz, każda roślina potrzebuje miejsca w glebie, bo korzenie tez się wydłużają. Z praktycznego punktu widzenia właściciel miałby z nimi przerąbane. Poza tym, dom sprawia wrażenie udziwnionego (kombinacja dachy-balkony), jednak plusik za wykorzystanie mojej ulubionej cegły :>
Olaboga, palma wyrosła na kamieniu Nie no, ogólnie fajnie, ze jest tyle roślinności, ale z tymi wielkimi krzaczorami przy huśtawce przesadziłaś Sprawia to wrażenie, jakby dojście do grządek miało zaraz zarosnąć
No i więcej kwiatów. Eh... Część "jadalna" ogrodu wyszła fajnie, aż chciałoby się tam siąść i zrobić grilla (aczkolwiek ruszt nie koniecznie musi odstawać jednym bokiem od ściany...)

Patrząc na plan pomieszczeń ciarki zaczynają mnie przechodzić.
Włączaj światła w domu, gdy robisz zdjęcia.
A propos balkonów jeszcze - jeden odkryty, drugi zakryty? Jaka jest w tym logika? Panele na dworze? Niedługo trzeba będzie zrobić remont. Wystarczy, że spadnie deszcz... A dach widać też do wymiany, bo dziurawy ;<
Korytarz jest nudny i pusty. Jeśli drzwi masz białe, to same framugi też powinny być tego samego koloru. Albo na odwrót.
Poza tym, drzwi są prostokątne, framugi zaś są zaokrąglone u góry. Dobrze by było się na coś zdecydować...
Przy schodach jeszcze inne drewno, niż przy drzwiach, framugach i podłodze...
Biuro? Zacznijmy od tego, że powinny tam być drzwi. W końcu to jest miejsce pracy, gdzie wymagane jest skupienie, prawda? Wszelkie hałasy z zewnątrz powinny być zredukowane do minimum. Poza tym - nuda i kolorowy zawrót głowy.
Co do salonu... Polecam zaprzyjaźnić się z kodem boolprop snapobjectstogrid false Simy przynajmniej nie będą musiały wstawać z kanapy, żeby sięgnąć np. po pilot leżący na stoliku. Albo jedzonko, bo pilota na stoliku nie ma.
Niebieska kość dla psa na dywanie (eee?) i smutne, rozdzielone półki nie wyglądają fajnie Twój sim nie lubi sztuki, że na ścianach nie ma żadnych obrazów?
Kolorystyka zgrzyta. Stolik z jasnego drewna w jakikolwiek sposób pasuje do reszty białych mebelków?
Btw, jak nie umiesz meblować takich dużych pomieszczeń, to ich nie buduj. Małe jest piękne :>
Kuchnia jest znowu bez smutna i bez wyrazu I czemu tylko na tej jednej ścianie jest tapeta?!
Dekoracje, roślinki...! KOLORY!!!
Toaleta na parterze - tekstur się nie czepiam, bo rozumiem - takie ustawienia karty graficznej. Dywanik do niczego nie pasuje. I PO CO simowi ręcznik gdy załatwia swoje potrzeby (i nie mówię tu o myciu rąk)?
Poza tym znowu nuuuuda i ponury nastrój.
Hol na górze to do tej pory najlepsze pomieszczenie w domu Zamieniłabym tylko ten murek na metalowe barierki, żeby pasowały do poręczy. Poza tym, bez zastrzeżeń :>
Łazienka byłaby zupełnie fajna, gdyby miała inne kafelki. Z pewnością jakieś jaśniejsze.
Sypialnia nastolatki - eeee? Była mowa, że jeden sim się wprowadzi, poza tym byłam przekonana, że to młody sim (bo młodzi zazwyczaj nie mają kasy na takie hacjendy).
Więc pokój jak dla mnie póki co zupełnie bez sensu Zrozumiałabym, że pokój dla małego dziecka by się przydał, bo nigdy nic nie wiadomo, ale tak?
W rogu mogłaś wstawić jakąś roślinkę, fotel, telewizor albo biurko. Znacznie bardziej przydałyby się nastolatce aniżeli wolno stojąca torebka i troszkę więcej przestrzeni życiowej zlokalizowanej w rogu pokoju.
Sypialnia dorosłego jest znowu nudna jak flaki w oleju, a ściany i podłogi nie pasują kompletnie do mebli.
Ojej, i jeszcze dziadka mamy?! Po pierwsze, starsza osoba powinna mieć więcej miejsca na poruszanie się, a Ty niemal zagraciłaś ten mały pokoik. "Smutno i ponuro" ciąg dalszy.

Nie miałaś pomysłu na ten dom, dlatego wyszło tak, a nie inaczej. Ocena całości dlatego też taka, a nie inna.
3/10
Liv jest offline  
stare 25.08.2013, 19:39   #9
Matti93
 
Avatar Matti93
 
Zarejestrowany: 25.06.2007
Skąd: Warszawa
Wiek: 31
Płeć: Mężczyzna
Postów: 242
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dom nr dwa

A mi się podoba, to 3 dom który oglądam tu po dłuuugiej przerwie i już zaczynałem wątpić, a tu prosze, coś przyjemnego. Nie jest idealny, łazienka 2 i hol na górze są za puste, a sypialnia po prostu mi sie nie podoba, jednak cała reszta jest na +, szczególnie bryła i kuchnia
7,5/10
__________________
Wake me up when september ends
Matti93 jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023