Wróć   TheSims.PL - Forum > Dodatki z sieci > The Sims 2: Ooo... Muszę to mieć!
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.06.2013, 11:33   #1
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Program do sprawnego czyszczenia Downloads

Ostatnio gra bardzo często po niecałej godzinie od uruchomienia pokazuje komunikat "Aplikacja...". Wiem, że to od przeładowania dodatkami bo mam ich kilkadziesiąt tysięcy Wielu z nich prawie w ogóle nie używam i chciałabym konkretnie wyczyścić folder Downloads z tego całego syfu. Mam Clean Installera, ale on słabo się do tego nadaje, ponieważ potrzebuję mieć podgląd każdego mebla albo ubrania w grze żebym wiedziała co usuwam. Mogę to zrobić ręcznie w grze, ale jest to strasznie pracochłonne i niewygodne. Czy istnieje program z funkcją takiego podglądu i sortowaniem dodatków przez tworzenie kategorii? A może Clean Installer ma taką funkcję tylko nie mogę jej znaleźć?
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.06.2013, 12:33   #2
Muse
 
Zarejestrowany: 31.12.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 249
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Program do sprawnego czyszczenia Downloads

Spróbuj tym organizerem. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto wykrywa uszkodzone pliki.
__________________
No, your love's not what I need
So don't give it to me
Muse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2013, 21:13   #3
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 1,035
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Program do sprawnego czyszczenia Downloads

Temat podnoszony na tym forum już wiele razy.
Nie ma takiego idealnego programu, choć sama ogromnie bym sobie tego życzyła. Prócz programu podanego wyżej, mogę polecić "CloneSpy", który znajdzie wszystkie zbędne duplikaty zalegające w Downloads, a które mogą czasem powodować "aplikację" (zwłaszcza, jeśli jest np. kilka tych samych meshy i gra "myśli", którego z nich użyć). Wszystko się pięknie czyści i zwalnia miejsce na dysku. Może się komuś wydawać, że nie ma się żadnych duplikatów, ale to błąd - warto przeskanować, bo może być duży zaskok (jak w moim przypadku).

Clean Installer najlepszy jest do usuwania zbędnych recolorów ubrań, tapet, podłóg oraz makijaży z Warsztatu, bo widać podglądy; z resztą sobie nie radzi. Strasznym bólem tego programu jest to, że nie pokazuje kształtu mesha, więc jak usuniemy wszystkie recolory przedmiotu, to i tak pozostanie w grze samotny mesh, bo na 99,99% nie da się go po nazwie zlokalizować ;/ Plusem jest, że można sobie posortować pliki wg typów, jest łatwiej podczas usuwania konkretnych dodatków.

Dwa słowa jeszcze o tym organizerze z postu powyżej - jest dobry, bo potrafi wywalić bezsensowne meshe bez recolorów i recolory bez meshy, ale nie ufaj mu w 100%, bo potrafi przy okazji usuwać rzeczy, których usuwać wcale nie mamy zamiaru. Wszystkie pliki, które program chce wywalić, przenieś sobie najpierw do jakiegoś osobnego folderu, żeby potem w razie czego móc je przywrócić. Nie usuwaj ich od razu, bo nie znajdą się w Koszu, tylko zostaną bezpowrotnie usunięte z dysku i nie dasz rady ich przywrócić. Autor sam na ten szczegół naciska i zaleca ostrożność.

Najlepszym sposobem jest jednak usuwanie plików z poziomu gry lub Warsztatu. Długie, nużące i czasochłonne zajęcie, zwłaszcza jeśli ma się kilkadziesiąt tysięcy plików, ale chyba najbezpieczniejsze i najlepsze, bo w 100% wiesz, co usuwasz. Ja też mam 30 tys. plików, też mam ciągle "aplikację", ale nie mogę się zebrać do czyszczenia. Przeraża mnie ta liczba plików do przejrzenia...

Najlepsza rada na koniec - zacząć tak segregować pliki, żeby potem bez problemu móc je wywalić prosto z Downloadsu. Każdy dodatek do osobnego folderu + jakaś fotka, która ów dodatek przedstawia. Wtedy od razu wiadomo, z czym mamy do czynienia i czy chcemy to usuwać. Tworzyć foldery posegregowane na kategorie czy daty ściągania. Ogólnie pilnować się na przyszłość, by potem znów nie martwić się bałaganem.

Ostatnio edytowane przez Malin : 16.06.2013 - 21:28
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.06.2013, 14:00   #4
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Program do sprawnego czyszczenia Downloads

Skończyło się na ręcznym usuwaniu Tworzenie rodziny, zeszyt, długopis w dłoń i spisywanie nazw plików, które chcę usunąć. Niestety Peggy nie podpisuje swoich fryzur "003" albo coś takiego, tylko np. w kategorii z czarnymi włosami wszystkie recolory Peggy to "black peggy sims" I trzeba było ręcznie usuwać w grze co trochę trwa, ale na szczęście z ubraniami poszło już łatwiej, większość da się znaleźć w Downloads po nazwie i wywalić Trochę to jest straszne, bo widzę ile mam tych dodatków i 50% z nich nigdy nie używałam albo prawie wcale :/
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023