View Single Post
stare 28.11.2011, 19:25   #7
lay
 
Avatar lay
 
Zarejestrowany: 08.06.2004
Płeć: Kobieta
Postów: 778
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Prosiłaś o wypowiedz, otrzymałaś ją.

Dobrze więc, po kolei. Pozwól, że podeprę się kochaną ciocią:
Cytat:
Napisał pl.wikipedia.org/wiki/Barok
Barok, zarówno w warstwie światopoglądowej jak i estetycznej, nie był bezpośrednim zaprzeczeniem zdobyczy Odrodzenia.
(...)
Barok (z por. barocco – "perła o nieregularnym kształcie"[1] lub z fr. baroque – "bogactwo ozdób")
Cytat:
Napisał pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm
Klasycyzm jako styl panował w epoce oświecenia.
Owszem, nurt klasyczny polegał na powtarzaniu wzorców ustalonych w epoce antyku, jednak poprzez określenie 'antyki z bazaru' nie miałam na myśli drogocennych dzieł sztuki mających klikaset lat, a marnej jakości podróbki, które jedynie mają imitować prawdziwe, zabytkowe meble. Tak też wybrane przez ciebie wyposażenie się prezentuje. Lecz jest to tylko moja opinia.

Ogród. Oto przykład ogrodu w tym stylu:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113...54768.html?i=4
... czy po prostu Łazienki warszawskie. Widzisz różnicę czy mam wyjaśnić? Naprawdę, jedna fontanna upchana gdzieś z tyłu domu wiosny nie czyni.
Aha, no tak, zapomniałam. Karety z końmi stały na podjeździe jak dzisiejsze auta.

Nie mówiłam o tym, że znajdują się w domu nowoczesne meble, jedynie, że ustawienie wszystkich mebli jest nowoczesne. W sumie to nawet nie do końca nowoczesne...

Zawsze mi mówiono, że to barok uchodził za styl 'ociekający złotem', google w sumie potwierdza moją opinię. Parę cytatów:
Cytat:
Barok we wszelkich swych przejawach zachował dekoracyjność zbliżoną do przepychu.
Cytat:
Barok był pełen przepychu i, można powiedzieć, bogactwa.
Cytat:
Kontrasty brzmienia - surowość średniowiecza i przepych baroku
I tak dalej, i tak dalej.

Mam jednak małą prośbę - skoro nie chcesz czytać szczerych komentarzy to o nie nie proś. Dziękuję!

Aha, ja edukację*maturalną skończyłam już wieki temu.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S.J.Lec
lay jest offline