View Single Post
stare 07.06.2014, 11:45   #346
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Prośby o drobne naprawy, spostrzeżenia itp.

Ostatnio zastanawiałem się nad sposobem, w jaki pokazywane są newsy na górze forum i doszedłem do wniosku, że rzadko kiedy zauważam, gdy coś się tam zmieni. Możliwe, że nie tylko ja tak mam, dlatego też pomyślałem, że można by było odchudzić górę forum ze zbędnych lub przestarzałych newsów. Widzę, że część propozycji została wprowadzona(poprawiona nazwa regulaminu i brak informacji o cookies), więc skupię się na tymczasowych newsach.

Mam tu na myśli newsy takie jak konkursy, nowe numery newslettera. Wydaje mi się, że pod tym względem niektóre wiadomości pozostają stanowczo za długo na górze strony. Oko forumowicza się przyzwyczaja i może nie zauważyć, gdy coś nowego pojawi się na miejscu starego newsa. Dlatego też proponowałbym, żeby informacje o konkursach były tylko tak długo, jak długo konkursy trwają, a link do FTS Newsletter usunąć, a zamiast tego dawać czasowe odnośniki bezpośrednio do najnowszych numerów.

Czyli na przykładzie gazetki - pojawia się nowy numer, a z nim link na górze strony. Link jest na górze przez tydzień/dwa, po czym znika i pojawia się znów dopiero wraz z nowym numerem.

Podobnie by było z konkursami, tylko że w ich przypadku link byłby tak długo, jak długo jest konkurs. Na koniec konkursu można by było jeszcze zaktualizować link, by przenosił do wyników. Trwałby przez np. tydzień, po czym też by zniknął.

Do najnowszych aktualizacji można by było również dodać jakąś ikonkę, coś w stylu dymku z napisem 'NEW!'. Taka ikonka mogłaby być przez x dni, po czym by znikała. Można by było to zastosować również do ruchomego paska newsów.

Dzięki temu łatwiej będzie się wyłapywać nowości na forum. Szczególnie zyskałaby na tym gazetka, której numery pojawiają się w różnych odstępach czasu. Obecnie na górze strony na okrągło jest coś kolorowego, coś miga i coś się rusza, niektóre informacje są tam już permanentnie. Dlatego wydaje mi się, że te najnowsze newsy warto by było jakoś uwypuklić.

Oczywiście czasy wyświetlania newsów, jakie podałem powyżej, są tylko przykładowe.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 07.06.2014 - 11:49
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem