View Single Post
stare 15.09.2013, 18:57   #22
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,273
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Caesum
O przepraszam, Piękna i Bestia ma całkiem długie odcinki, a nie pamiętam, by ktoś na to narzekał. W przypadku Maskarady, która ma około 5/6 stron na odcinek, czy Alice Waters, której ostatni odcinek rozrósł się do 10 stron też nic takiego nie zauważyłem.
Ja temu nie zaprzeczyłem, napisałem tylko, że chcę spróbować napisać moje FS w innej niż dotychczas formie, w której długie odcinki byłyby zbyt męczące, zakładając tak częste ich publikowanie.

Oczywiście zgadzam się z Tobą i z Yuki, że tekst musi mieć ręce i nogi, ale nie każdy tekst jest skierowany do wszystkich. Jeżeli ktoś chce długich opisów i sceny rozwleczonej na 3 strony - proszę bardzo, tego jest tutaj dużo. Piszę coś innego, niektórym się to podoba, innym nie. Każdego własna sprawa, co wybierze.

Każdy komentarz jest cenny i starannie go czytam, z niektórymi uwagami się zgadzam, a z innymi nie. Uważam, że faktycznie powinien poświęcić więcej miejsca na uczucia bohaterów, ale z drugiej strony nie będzie to na pewno kosztem zbyt długiego odcinka. Podam taki przykład: czy ktokolwiek oglądałby modę na sukces, gdyby każdy codzienny odcinek trwał 2 godziny? No nie sądzę. Ale odcinki są krótkie i częste i wbrew pozorom serial ma swoich wiernych fanów (choć tam nawet i fabuła leży). A tak dla kontrastu, Gra o Tron? (cóż za podobieństwo, przypadek? ). Serial działa zupełnie w innym systemie no i dobrze.

To że na forum wytworzył się system długich odcinków co dłuższy czas wcale nie oznacza, że to stanowi jakiś kanon doskonałości Wystarczy cofnąć się parę stron w dziale i przejrzeć sobie FSy z tamtego okresu - co poniektórzy pewnie dostaną szoku
Oczywiście szanuje uwagi każdego, każdy ma prawo do własnej opinii. Póki co chcę to poprowadzić na własny sposób, zobaczyć, czy się sprawdzi. Przecież nie piszę epopei narodowej, w każdej chwili mogę zmienić formę, a jak się wysilę to i pewnie dałoby się to wsadzić w trzynastozgłoskowiec Ale po co?

Poza tym, tak na przyszłość, bardziej proszę o zrozumiałe czytanie tego co ja piszę poza tekstem właściwym - przecież to samo co teraz napisałem było napisane już kilka razy.
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem