View Single Post
stare 25.12.2010, 19:03   #10
Toya
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Ja ze swojej strony ponowię także swoją radę, która mi pomogła (patrz strona 12 niniejszego wątku) i do dziś pomaga Pomimo, że mój folder downloads rozrósł się masakrycznie, to nadal świetnie działa CloneSpy.

Ale zamieszczam małą pomoc użytkowania dla osób tylko-rodzimo-języcznych, ponieważ dostałam swego czasu kilka pytań w tej sprawie na priva. A więc...

Ściągamy najnowszą wersję V2.52 CloneSpy tu:
http://www.clonespy.com/?Download

Nadmienię, że bieżąca wersja działa także na Viście i Win7.

Po uruchomieniu wskazujemy folder, który nasz program będzie skanować.
- klikamy przycisk "Add Folder"
- w nowym oknie szukamy folderu Downloads w naszym simowym folderze, zaznaczamy go i klikamy na dole "Add selected folder" i OK. (Nie musimy natomiast klikać w "Add siblings folders", nawet jeśli mamy wszystkie dodatki w stworzonych przez nas podfolderach. Program będzie skanować wszystko, co w Downloads, z podfolderami włącznie)
- po powrocie do głównego okna nic nie zmieniamy, tylko od razu klikamy na "Start scanning" na samym dole
- czekamy..... czekamy....

- PING pojawiło się okno i czegoś od nas chce ;] Chce mianowicie, żebyśmy zrobili porządek z naszymi duplikatami, czyli pousuwali zdublowane pliki pojawiające się nierzadko pod różnymi nazwami. Więc...
- na dole w okienku "Preselect files" wybieramy typy plików, które program ma zaznaczać. Older files, newer files - wszystko jedno (to są i tak te same pliki). Wybieramy np. older i klikamy na czerwony krzyżyk z prawej "Delete all marked files", czyli "Wywal wszystkie zaznaczone pliki".

Okno pojawi nam się jeszcze kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy (w zależności od rozmiaru naszego Downloads), już z zaznaczonymi plikami do usunięcia, więc klikamy wciąż na "Delete all marked files".

I pamiętać należy o każdorazowym przeskanowaniu folderu Downloads po każdej instalacji nowych dodatków w neta!

Koniec ogoniec


Ale, że nie lubię pisać mało, to na koniec wrzucę parę przemyśleń dot. naszego "ulubionego" błędu.

Wspomniany błąd występuje u mnie nadal, ale tylko w przypadku złego (jeszcze nie doszłam, dlaczego "złego") pliku mp3, który odtwarzam w simowych radiach. Co ciekawe wcześniej te same utwory działały bezproblemowo. Na szczęście takich plików mam bardzo mało, a muzykę staram się kodować sama, dzięki czemu nie zawiera tych dziwnych błędów.

Teraz o dodatkach. Istnieje coś takiego jak "błędny dodatek". Ale przyznam się Wam szczerze, że odkąd gram, a robię to intensywnie z dodatkami zajmującymi 7,5 GB, nie spotkałam się jeszcze z dodatkiem, który zawieszał by mi grę. Cóż więc oznacza "błędny dodatek"? Otóż oznacza on dodatek, który nie działa, pokazuje się na niebiesko, albo nie pokazuje wcale, toteż należałoby go wywalić chociażby dla zasady. Ja akurat tego nie robię, ponieważ mam Schludność = 0

Grę zawieszały mi jedynie duplikaty dodatków. Nie ważne, czy dodatki były złe, czy dobre. Jeśli program napotka dwa identyczne pliki w jednym miejscu gry, to wpada w panikę i zalicza zgon. Straszne niechlujstwo ze strony Maxisa, że nie zamieścili odpowiedniej łatki. CloneSpy jest programem do usuwania duplikatów plików, nie zależnie od ich nazwy, czy daty utworzenia.
  Odpowiedź z Cytatem